APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Tieto odľahčené prehliadače patria medzi najrýchlejšie. Častokrát prekonávajú aj bežné prehliadače ako je Chrome a ďalšie!

Nahraďte klasický Chrome ľahšou verziou prehliadača a ušetrite tak vaše úložisko a zrýchlite celkovo váš Android. Ktorý si vyberiete?!

Medzi najpoužívanejšie prehliadače pre internetové prehliadanie v Androidoch môžeme bezpochyby zaradiť napríklad Chrome, Edge či Firefox. Nesmieme však zabudnúť ani na vstavané prehliadače výrobcov smartfónov, ako napríklad Samsung Internet či Mi Prehliadač od Xiaomi. Napriek tomu však v Obchode Play nájdeme oveľa lepšie alternatívy pre tieto mainstreamové prehliadače. Tie nám dokážu priniesť minimalistický zážitok, menej zabraného priestoru na úložisku a navyše aj rýchlejší a plynulejší chod. Zoznam takýchto prehliadačov pre Android smartfóny nám priniesol portál makeuseof.com a my vám ho teraz sprostredkujeme. A možno aj vy upustíte od klasických prehliadačov, ktoré sú zbytočne náročné a presedláte na ľahšiu alternatívu.

Menej náročný prehliadač nemusí byť len pre smartfóny s nižším výkonom

Pri používaní smartfónu ste určite už niekedy narazili na tzv. Go edície aplikácií. Tieto aplikácie slúžia najmä pre menej výkonné zariadenia s menšou veľkosťou pamäte RAM. Aplikácie, ktoré využívajú menej výkonu a priestoru na úložisku však nemusia byť určené len pre takéto smartfóny. A zároveň každú jednu aplikáciu, ktorá si vyžaduje viac výkonu, môžeme nahradiť jej menej vyžadujúcou alternatívou. Vo viacerých prípadoch vedia byť navyše ešte užitočnejšie, ako bežné appky pre náš Android.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
android smartfon (2)
Zdroj: Pixabay.com (iXimus)

My vám teraz radi prinesieme zoznam internetových prehliadačov, ktoré môžete využiť aj vo vašom Androide. Ich výhodou je menšia veľkosť, nezaberú nám teda množstvo priestoru na úložisku. Navyše nemajú ani veľké požiadavky na hardvér, vieme ich teda využiť v akomkoľvek Android smartfóne. Každá aplikácia má taktiež vlastné funkcie, ktoré vo viacerých prípadoch prekonajú aj bežné prehliadače ako je napríklad Chrome či Edge.

Využite tieto prehliadače aj vo vašom Android smartfóne

Predpokladáme, že by ste sa bežne k úspornejším prehliadačom ani nedostali. Práve preto sa môžete pozrieť na zoznam aplikácií, ktoré nezaberú veľa úložiska a ušetria aj výkon smartfónu. Najväčšia aplikácia má pritom len 35MB, čo je niekoľkonásobne menej, ako napríklad taký Chrome. Každý používateľ Android smartfónu by sa tak mal pozrieť aspoň na jednu z nich a skúsiť si, ako dokážu fungovať aj alternatívne prehliadače. Nižšie sa pozriete na zoznam šiestich aplikácií aj pre váš smartfón.

Via Browser - Schnell & klein
Via Browser - Schnell & klein
Developer: Tu Yafeng
Price: Free
Hermit — Lite Apps Browser
Hermit — Lite Apps Browser
Developer: Chimbori
Price: Free
Webbrowser Opera Mini
Webbrowser Opera Mini
Developer: Opera
Price: Free
Google Go
Google Go
Developer: Google LLC
Price: Free

Ako si môžete všimnúť, na zozname nechýbajú ani známe aplikácie ako Google Go s viac ako 1 miliardou stiahnutí, ale aj jednoduchý Via Browser s veľkosťou 2MB po inštalácii. Extra do pozornosti by sme vám ale dali nášho favorita, ktorým je prehliadač Phoenix Browser. Dôvodom je, že disponuje vstavaným manažérom sťahovania, ktorý umožňuje sťahovať videá zo stránok a prehrávať ich. Veríme, že niektorá z nich inšpiruje aj vás a využijete ju pre svoj Android smartfón. Prehliadače si môžete voľne nainštalovať z Obchodu Play.

Poznali ste niektorú z týchto aplikácií aj predtým? A vyskúšate niektorú z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close