Filmy a seriály

Tieto najlepšie filmy na Netflixe, ktoré sú aktuálne dostupné, musíte vidieť. Ktoré z nich si pozriete?!

Týchto osem Netflix filmov patrí medzi to najlepšie, čo si na Netflixe môžete pozrieť.

Netflix v súčasnosti patrí medzi jednu z najpopulárnejších streamovacích platforiem u nás. No niekedy sa stane, že sa zacyklíme v obsahu, ktorý sa zdá, že sa nemení. Môžu za to rôzne chytré algoritmy, ktoré vydedukujú, že máme radi obmedzený počet druhov filmov. Dovoľte nám preto, dať vám do pozornosti niekoľko zaujímavých filmov, ktoré stoja za pozornosť. Nižšie sme pre vás vybrali osem filmov z rôznych žánrov, ktoré sa oplatí pozrieť.

The Irishman

Tento epický film od režiséra Martina Scorseseho je rozsiahly príbeh organizovaného zločinu, ktorý je rozprávaný ústami Franka Sheerana (Robert De Niro), veterána druhej svetovej vojny, ktorý sa stal nájomným vrahom a teraz čelí následkom svojich činov. S hviezdami obsadenou zostavou, ktorá zahŕňa aj Al Pacina a Joea Pesciho, je „The Irishman“ majstrovským dielom filmového umenia, ktoré sa rozprestiera cez desaťročia a skúma témy vernosti, zrady a ľútosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Marriage Story

Táto dojímavá dráma od scenáristu-režiséra Noaha Baumbacha sleduje pár, ktorý prechádza bolestivým rozvodom, navigujúc emocionálne a logistické výzvy oddelenia ich životov a mladého syna. S mocnými výkonmi od obsadenia a nuancovaným skúmaním komplexnosti vzťahov je „Marriage Story“ srdcervúcim portrétom lásky a straty.

Roma

Tento vizuálne ohromujúci film od režiséra Alfonso Cuaróna je semi-autobiografický príbeh situovaný do 70. rokov v Mexickom meste, ktorý sleduje život upratovačky menom Cleo (Yalitza Aparicio), ktorá pracuje pre rodiny zo strednej triedy.

Uncut Gems

Tento drsný a frenetický thriller od bratov Safdieovcov obsadzuje Adama Sandlera ako Howarda Ratnera, klenotníka a kompulzívneho hráča v hlbokom dlhu, ktorý riskuje všetko v zúfalom pokuse o záchranu. S neúnavným tempom a pulzujúcim napätím je „Uncut Gems“ divokou jazdou, ktorá ukazuje Sandlerove dramatické schopnosti a jedinečnú víziu bratov Safdieovcov.

Proces Chicago 7

Tento súdny dramat od scenáristu-režiséra Aarona Sorkina sa opiera o skutočný príbeh sedemnástich protestujúcich obvinených z podnecovania nepokojov na Demokratickej národnej konvencii v roku 1968. S hviezdami obsadenou zostavou, ktorá zahŕňa Eddieho Redmaynea, Sachu Barona Cohena a Marka Rylancea, „Proces Chicago 7“ je aktuálnym a silným prieskumom spravodlivosti, aktivizmu a politickej korupcie.

Da 5 Bloods

Tento vietnamský vojnový dramatický film je od režiséra Spika Leea, ktorý sleduje štyroch afroamerických veteránov, ktorí sa vrátia do krajiny, aby našli ostatky svojho padlého veliteľa a poklad, ktorý tam nechali. S palčivým komentárom o rase, vojne a odkaze je „Da 5 Bloods“ silným a pohnutým filmom, ktorý ukazuje Leeov charakteristický mix sociálneho komentáru a filmového štýlu.

Balada o Busterovi Scruggsovi

Táto temne komediálna antológia od bratov Coenovcov je zbierkou šiestich westernových príbehov, každý s vlastným štýlom a tónom. S talentovanou zostavou, ktorá zahŕňa Tima Blakea Nelsona, Jamesa Franca a Liama Neesona, „Balada o Busterovi Scruggsovi“ je žánrovo prelomovým dielom, ktoré ukazuje Coenovcovu značku vtipu a štýlu.

Okja

Táto zvláštna a dojímavá rozprávka od režiséra Bonga Joon-ho sleduje mladú dievčinu menom Mija, ktorá sa spriatelí s geneticky modifikovaným „superprasačím“ menom Okja, ktoré je súčasťou zlomyseľného plánu korporácie. S hviezdami obsadenou zostavou, ktorá zahŕňa Tildu Swintonovú a Jakea Gyllenhaala, „Okja“ je aktuálnym a provokatívnym filmom, ktorý skúma témy zvierat, korporátnej chamtivosti a sily priateľstva.

Našli ste medzi filmami vyššie nejaký, ktorý vás oslovil natoľko, že si ho pozriete? Prípadne máte nejaký tip na film, ktorý stojí za spomenutie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close