Tieto málo známe seriály patria medzi najlepšie na Netflixe: Ktoré z nich si pozriete?!

Milovníci seriálov si prídu na svoje. Tieto seriály na Netflixe neprehliadnite.

Netflix najlepsie serialy
Zdroj: Vosveteit.sk, Netflix

Pracovný týždeň nám pomaly, isto končí a už o pár hodín si budeme môcť vyložiť nohy na stôl a vychutnať si víkendovú pohodu. Spolu s príchodom víkendu, dovoľte nám, dať vám do pozornosti niekoľko seriálov z Netflixu, ktoré stoja za hriech.

Safe Season

Milovníci kriminálnych kníh určite poznajú meno Harlan Coben. Ide o známeho amerického autora, ktorý napísal viacero úspešných mysterióznych kriminálnych kníh. Cobejnové knihy sa stali aj predlohou viacerých seriálov. My by sme vám chceli dať do pozornosti seriál Safe Season. Ide o minisériu od Netflixu, v ktorej hlavný hrdina Michael Hall, ktorý je úspešný chirurg, stratí svoji dospievajúcu dcéru. Aby toho nebolo málo, tak nedávno stratil aj svoju ženu. Ako ale pátra po svojej dcére, tak odhaľuje mnoho tajomstiev svojich susedov, ktoré mali byť zabudnuté.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

The Stranger (Cudzinec)

The Stranger alebo aj Cudzinec. Ide o 8-dielny seriál, ktorý bol rovnako natočený na základe predlohy knihy od Harlana Cobena. Ide síce o starší seriál, ktorý mal svoju premiéru na Netflixe ešte v roku 2020, ale aj napriek tomu, dokáže zaujať aj dnes. Príbeh seriálu sa točí okolo rodiny, do ktorej prinesie rozruch tajomná cudzinka, ktorá prezradí mužovi tajomstvo, ktoré má zničujúci dopad na jeho život. Adam Price, ktorý sa mimochodom živý ako vydierač, je hlavnou postavou tohto príbehu. Price následne, ako sa dozvie tajomstvo, tak sa snaží odhaliť pravdu. Všetko sa ale zvrtne. Ústrednou otázkou celého seriálu je, ako dobre vlastne poznáme ľudí, s ktorými žijeme?

Pieces of Her alebo Mozaika klamstiev

Pieces of Her je ďalším seriálom, ktorý patrí medzi najnovšie pecky. Ide o mysteriózny seriál kombinujúci prvky trileru, ale aj drámy. Stojí za ním známy režisér Minkie Spiro, ktorý sa inšpiroval knižnou predlohou od Karin Slaughter. Príbeh seriálu sa odohráva v malom americkom meste Georgia, kde dôjde k útoku, ktorý naruší pomerne kľudný život obyvateľov mesta. Postupne, ako sa dostávajú na povrch nové informácie, tak dcéra matky odhaľuje jej tajomstvá, ale aj jej temnú minulosť.

Heirs to the land (Zem dedičov)

Heirs to the land je seriálom, ktorý vznikol na základe komiksu Gian Alfonso Pacinotti. Hlavnú úlohu tu stvárnil Leon Faun, ktorý je skôr známy z platformy YouTube. Ale aj napriek tomu, svoju úlohu zvládol na jednotku. Príbeh seriálu sa odohráva v post-apokalyptickom svete, v ktorom sa snaží otec vychovať svojho syna na krutú realitu každodenného života, ktorý je popreplietaný nebezpečenstvami každého druhu. Ide o svet, v ktorom neexistujú pravidlá, rešpekt, a v ktorom musí bojovať o život.

The Andy Warhol Diaries (Denník Andyho Warhola)

Meno Andyho Warhola, nám Slovákom, netreba nijako zvlášť predstavovať. Aký bol ale jeho život? Bol previazaný len úspechom, či aj útrapami? Tento dokumentárny seriál vám povie o živote jedného z najznámejších umelcov svojej doby viac.

He’s Expecting (Chlap v očakávaní)

Posledným seriálom, ktorý by sme vám radi dali do pozornosti, je He’s Expecting. Ide o kontroverzný seriál, v ktorom sa otočí paradigma. V bežnom živote otehotnieť môže len žena, ale v tomto prípade, otehotnel muž. Hlavnú úlohu si zahral Juri Ueno, ktorý v seriáli hrá postavu reklamného agenta, ktorý zistil, že otehotnel. V svete, kde žije, je to niečo nepredstaviteľné a neakceptovateľné. Následne stojí pred dilemou, či si dieťa má nechať alebo nie. Odloží svoju kariéru bokom a prejde si touto životnou skúsenosťou, alebo ju odmietne?

Našli ste medzi seriálmi vyššie nejaký, ktorý vás oslovil natoľko, že si ho pozriete? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. Prípadne, ak máte aj vy nejaký tip na seriál, ktorý stojí za hriech, budeme radi, ak nám ho dáte do pozornosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre