APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Tieto málo známe nastavenia v aplikácii Správy, by ste mali používať, aby ste z nej vyťažili maximum!

Pomocou týchto funkcií môžete zefektívniť prácu s aplikáciou Správy.

Aplikácia Správy od spoločnosti Google je dnes predinštalovanou vo väčšine Android smartfónov. Dôvodom je, že ponúka nielen intuitívne rozhranie, ale aj viacero pokročilých funkcií, ktoré v konkurenčných aplikáciách často chýbajú. Poďme sa pozrieť na tie najzaujímavejšie z nich, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

Zapnite si ochranu pred spamom

Spam nemá nikto rád. Vedeli ste však, že aplikácia Správy ponúka ochranu pred týmto typom správ? Kde ju však nájdete? Kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu. Následne otvorte nastavenia aplikácie a zvoľte možnosť Ochrana pred spamom. Potom funkciu povoľte, aby bola aktívnou.

Aktivujte si overené SMS správy

Niekedy rozoznať spam a bežné SMS správy od firiem, je náročné. Google však myslel aj na toto. Prostredníctvom nastavení aplikácie si môžete zapnúť funkciu „Overené správy“. Táto funkcia slúži najmä za účelom, aby ste si boli istý, že SMS správy ktoré dostanete s rôznymi ponukami, nie sú podvodné, ale od reálnych firiem.

Zapnite si náhľad stránok, či videí

Jednou z ďalších funkcií, ktorá len nedávno zavítala do aplikácie Správy, je možnosť zobrazenia náhľadu stránok, ale aj videí v SMS. Urobiť tak môžete potom, ako si otvoríte nastavenia a otvoríte položku Automatické ukážky. Následne povoľte funkciu ukážok. Mimochodom, ide o šikovnú funkciu, prostredníctvom ktorej sa môžete vyhnúť aj rôznym podvodným stránkam, ktoré kybernetický zločinci rozosielajú. Pomocou náhľadu totiž môžete odhaliť, že ide o podvodnú stránku.

Zapnite RCS štandard správ a posielajte SMS zadarmo

Vedeli ste, že pomocou aplikácie Správy môžete odosielať SMS správy zadarmo? Možno ste to ani nevedeli, ale Google ešte koncom roka 2020 predstavil nový štandard SMS správ. Ide o takzvané RCS správy (Rich Communication Services). Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá premení aplikáciu v chatovaciu platformu. V prípade, ak túto funkciu má zapnutá aj druhá strana, tak môžete medzi sebou písať pomocou internetu správy zadarmo. Rovnako môžete využívať rôzne emotikony, posielať si videá a podobne. V prípade, ak niekto z vás nebude online, tak správa bude odoslaná ako štandardná SMS. Kde však túto funkciu zapnete? Poďme sa na to pozrieť.

Bohužiaľ, táto funkcia  nie je predvolene zapnutou. Jej aktivovanie trvá však len pár sekúnd. V nastaveniach aplikácie zvoľte možnosť Četové funkcie. Následne uvidíte vo vrchnej časti vaše mobilné číslo a možnosť Overiť svoje číslo. Ako kliknete na túto možnosť, tak dôjde k overeniu funkcie, či ju podporuje váš operátor. Dnes túto funkciu podporuje väčšina operátorov a preto by ste nemali mať problém ju aktivovať. Potom, ako sa vám zapne, tak povoľte četové funkcie. Či funkcia riadne funguje uvidíte podľa toho, či pri položke Stav, budete mať poznámku Pripojené.

Ako môžete však zistiť, či odoslaná SMS správa je zadarmo? Existuje na to jednoduchý trik. Či druhá strana ma zapnutý RCS štandard správ zistíte podľa ikony v poli vedľa textu, ktorý píšete. Ak tam bude „SMS“, tak ide o bežnú SMS. Ak tam bude ikona zámočka, tak odosielanie správ je zadarmo.

Naplánujte si odoslanie SMS správy

Jednou z ďalších málo známych funkcií, je možnosť naplánovania odoslania SMS správy. Ide o funkciu, ktorú využijete najmä v prípadoch, ak si píšete s niekým, kto sa nachádza v inom časovom pásme. K funkcii sa dostanete potom, ako podržíte ikonu odoslania SMS. Následne sa vám otvorí ponuka, kde môžete nakonfigurovať, kedy sa má správa odoslať.

Nastavte si pripomienku na správu

Ďalšia funkcia, o ktorej pravdepodobne ani netušíte, je možnosť nastavenia si pripomienky. Stačí, ak v zozname správ podržíte konkrétnu SMS. Následne budete môcť pomocou ikony hodiniek vytvoriť si pripomienku.

Mimochodom, pomocou ikony špendlíka, môžete správu pripevniť na vrch prijatých SMS správ.

Označte dôležité správy vo vlákne SMS

Poslednou funkciou, ktorú pravdepodobne nepoznáte a radi by sme na ňu upozornili, je možnosť zvýraznenia SMS správy v rámci vlákna správ. Potom, ako podržíte konkrétnu správu, tak môžete pomocou znaku hviezdička ju zvýrazniť, aby ste sa k nej neskôr dostali jednoduchšie. Šikovné, však?

Zvyraznenie SMS spravy vo vlakne so spravami_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že medzi funkciami vyššie ste našli aj také, o ktorých ste nevedeli. Budeme radi, ak článok podporíte zdieľaním.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close