Tieto málo známe funkcie v službe WhatsApp mnohí prehliadajú. Koľko z nich používate vy?

Pozrite si prehľad šikovných funkcií v službe WhatsAppe, ktoré mnohí používatelia nepoznajú.

WhatsApp tmave rozhranie uvodny obrazok
Zdroj: WhatsApp

Nedávno sme vám priniesli článok, v ktorom sme venovali málo známym funkciám v službe Messenger od Facebooku. Ukázali sme vám, ako si napríklad môžete zapnúť End-to-end šifrovanie, či miznúce správy. Dnes by sme vám chceli ukázať niekoľko funkcií zo služby WhatsApp, ktoré nie sú tak známymi, ale oplatí sa ich poznať.  

Zakážte potvrdenie o prečítaní správy

Jednou zo základných funkcií WhatsAppu v konverzáciách je status o tom, že ste si prečítali správu. Vedeli ste však, že túto notifikáciu o prečítaní môžete vypnúť. Urobiť tak môžete pomocou cesty > Nastavenia > Účet > Súkromie > Potvrdenie o prečítaní.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhým dychom treba však dodať, že ak túto funkciu vypnete, tak zároveň nebudete vidieť ani vy notifikáciu o tom, že si protistrana prečítala správu.

Skryte si status, kedy ste boli naposledy online

Niekedy nie je vhodné, aby vaše kontakty videli, kedy ste boli naposledy pripojený, prípadne aby videli, že ste online. Môžete sa tak dostať do pozície, kedy druhá strana čaká na to, že obratom budete reagovať na správu, ktorú ste obdržali. Našťastie aj táto funkcia sa dá obmedziť pre konkrétne osoby, prípadne pre všetky kontakty. Urobiť tak môžete pomocou cesty  Nastavenia > Účet > Súkromie > Naposledy online.  

Použitie funkciu odomknutia aplikácie prstom

Jednou z ďalších funkcií, o ktorej mnohí nevedia, je možnosť odomknutia aplikácie pomocou odtlačku prstov. Túto funkciu môžete zapnúť pomocou cesty Nastavenia > Účet > Súkromie > Odmoknutie odtlačkom prsta. V rámci tejto sekcie môžete zároveň aj obmedziť zobrazovanie textu notifikácií na uzamknutej obrazovke .

Spravujte si stiahnuté multimediálne súbory cez WhatsApp

Ďalšia šikovná funkcia, ktorú mnoho ľudí nepozná, je možnosť správy multimediálnych súborov, ktoré ste prijali prostredníctvom jednotlivých konverzácií. Všetky fotografie, zvukové stopy a podobne, môžete následne spravovať pomocou cesty Nastavenia > Úložiska a dáta > Spravovať úložisko > následne uvidíte jednotlivé konverzácie vrátane dát, ktoré zaberajú. Po ich otvorení budete môcť pracovať so stiahnutými multimediálnymi súbormi.

Zdieľajte svoju polohu v reálnom čase

Jednou z ďalších funkcií, ktorá nie je moc známou, je možnosť zdieľania polohy v reálnom čase s ľubovoľným kontaktom, s ktorým máte vytvorenú konverzáciu. Urobiť tak môžete potom, ako kliknete na ikonu zdieľať, následne uvidíte možnosť zdieľať polohu, ktorú môžete zdieľať od 15 minút, až po niekoľko hodín.

Zdielanie polohy pomocou WhatsAppu v realnom case_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Stlmte notifikácie z nepodstatných konverzácií, prípadne si tie dôležité, pripnite na plochu

Vedeli ste, že môžete v rámci konverzácií stlmiť notifikácie z jednotlivých chatov, ak nie sú pre vás dôležitými, resp. vás obťažujú? Funkcia je veľmi užitočnou najmä v prípadoch, ak komunikujete prostredníctvom viacerých skupinových četov.  Urobiť tak môžete potom, ako otvoríte konverzáciu a zvolíte možnosť nastavení. Rovnako týmto spôsobom, potom ako kliknete na možnosť Viac, si môžete konverzáciu pripnúť na plochu obrazovky vášho smartfónu. 

Zmeňte si tón upozornenia pre konkrétne konverzácie

Vedeli ste, že si môžete upraviť tón upozornenia pre konkrétne konverzácie?  Urobiť tak môžete potom, ako podržíte v otvorenej konverzácii meno vášho kontaktu. Následne zvoľte možnosť Vlastné upozornenia, kde nájdete možnosť upravenia zvuku upozornenia na novú správu.

Zapnite si miznúce správy

V prípade, ak by ste si chceli zapnúť funkciu miznúcich správ s konkrétnou osobou, môžete tak spraviť potom, ako máte otvorenú konverzáciu. Kliknite potom na meno používateľa a v rámci informácií o jeho profile, môžete zapnúť funkciu miznúcich správ.

Páčil sa vám článok alebo bol pre vás užitočným? Podporte ho zdieľaním prostredníctvom sociálnych sietí. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre