HuaweiSpravodajstvo

Tieto Huawei smartfóny údajne dostanú HarmonyOS medzi prvými! Našli ste tam aj svoje zariadenie?

Známy zahraničný portál s odvolaním sa na priemyselné zdroje prináša informácie ohľadne prvých zariadení, ktoré budú údajne aktualizovanými na HarmonyOS.

Oficiálne predstavenie operačného systému HarmonyOS je predo dvermi. Stať by sa tak malo už 2. júna, teda v najbližšiu stredu. Čínsky technologický gigant v minulosti prezradil, že v tomto roku plánuje doručiť nový OS do približne 300-miliónov zariadení z čoho 200-miliónov majú byť smartfóny. Okrem iného spoločnosť povedala, že si trúfa približne na 16% trhový podiel s mobilnými operačnými systémami v stredobodom horizonte.

Tieto Huawei zariadenia by mali byť aktualizovanými medzi prvými

Prejdime však späť k téme, ktorou je očakávaný zoznam podporovaných zariadení, ktoré budú aktualizovanými medzi prvými. Portál gsmarena najnovšie prišiel so správami odvolávajúc sa na priemyselné zdroje, že v prvej vlne bude aktualizovaných 7 smartfónov a jeden tablet. Konkrétne hovorí o zariadeniach Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro +, Mate 40 RS, Mate X2, nova 8, nova 8 pro a MatePad Pro.

Zdroj portálu ďalej hovorí, že mnoho zariadení na predajných pultoch v obchodoch bolo medzičasom aktualizovaných na operačný systém HarmonyOS. Inými slovami, časť telefónov spoločnosti nebude už dodávaná na trhu s operačným systémom Android, ale s HarmonyOS.

Zároveň nám nedovolí povedať, že je zrejmé, že ide iba o prvú vlnu zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu s HarmonyOS, a ďalšie budú na ceste. Čo sa týka dostupnosti aktualizácie s novým operačným systémom, tak sa predpokladá, že HarmonyOS bude najprv dostupný v domácej Číne a neskôr bude sprístupnený aj pre ostatné regióny. Tiež treba povedať, že aktualizácia nebude povinnou, ale dobrovoľnou.

Okrem iného za spomenutie určite stojí pripomenúť, že sa očakáva, že spolu s čerstvým systémom spoločnosti Huawei by mal debutovať aj tohtoročný rad smartfónov Huawei P50. Rovnako ako v minulých rokoch, tak aj v tomto, by mala spoločnosť predstaviť tri, prípadne až štyri modely. Čerešničkou na torte má byť, že P50 má byť prvým smartfónom s 1-palcovým snímačom Sony IMX 800 .

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close