Spravodajstvo

Tieto emoji používame často nesprávne. Ich význam je iný, ako si väčšina myslí a v nevedomosti ich používame nesprávne!

Poznáte skutočný význam týchto najpoužívanejších emoji obrázkov?

Emoji sa stali svojim vlastným jazykom a dnes ich používame v internetových konverzáciách bežne. Milé žlté tváričky niekedy prezradia viac ako tisíc slov, no veľmi ľahko sa môže stať, že sa pri ich používaní nepochopíme.

Niektoré tváričky sú jasné a len málokto si dokáže zmýliť ich význam, no porozumieť iným môže byť niekedy ťažšie, ako naučiť sa nový jazyk. Existuje množstvo emoji, ktoré si zle interpretujeme a nižšie vám ukážeme niekoľko najčastejších príkladov.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Emoji, ktorým často nerozumieme správne

Letiaca hviezda 

Tieto emoji väčšinou používame nesprávne
Zdroj: Emojipedia

Ak sa na toto emoji pozriete, len ťažko v ňom nájdete iný význam ako letiacu hviezdu. Nehovoríme, že to tak nemôže byť, no podľa oficiálnej emojipédie má tento znak symbolizovať dezorientovanosť. Ako je to možné? Spomeňte si na rozprávky, keď v nich nejaká postavička dostala komicky veľkým kladivom rovno po hlave. Toto emoji má symbolizovať “videnie hviezdičiek” keď je niekto mimo.  

Umlčané emoji 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Stavíme sa, že toto emoji používate nesprávne aj vy, no nemáte sa za čo hanbiť, podobnú chybu robí pravdepodobne 99% ľudí. Toto emoji vyzerá ako prekvapená tvárička, no po tomto výklade sa už nenecháte oklamať. V skutočnosti totiž nejde o prekvapenú tváričku ale o emoji, ktoré bolo “umlčané”. Predstavte si niekoho, kto hovorí príliš nahlas alebo hovorí nesprávne veci a vy mu poviete, aby bol ticho. Áno…táto osoba by sa mala tváriť nejak takto.  

Modlenie sa 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Ak vás čakala ťažká skúška, školenie, alebo ďalší zbytočný míting, pravdepodobne ste aj vy toto emoji použili v konverzácií so svojim kolegom. Väčšinou tým vyjadrujeme “modlenie sa”, tak aby niečo dobre dopadlo. V skutočnosti však toto emoji znázorňuje gesto, bežne používané v japonskej kultúre. Vyjadruje prosím alebo ďakujem.  

Dostal som nápad 

12 emoji, ktoré používame nesprávne
Zdroj: Emojipedia

Ak nás napadne niečo mimoriadne úžasné, môžeme použiť aj túto postavičku, aby sme vyjadrili klasický “euréka” moment. Možno ste ale nevedeli, že toto emoji nemá v skutočnosti reprezentovať myšlienku hodnú génia, ale klaňajúcu sa postavičku. Človek sa učí celý život.  

Prd 

Aký je pravý význam týchto emoji
Zdroj: Emojipedia

Konverzácie s priateľmi nemusia byť vždy vážne alebo vecné. Niekedy si proste posielame somariny a keď na to príde, v konverzácii sa určite objaví aj toto emoji aspoň raz. V tomto prípade môžeme hovoriť o všeobecne uznávanom symbole “prdu”, no čo je všeobecne uznávané ešte nemusí byť správne. Aj tu nás emojipédia vyvracia z omylu, pretože vôbec nejde o “štátnu hymnu kapustnice”, ale o symbol rýchleho pohybu človeka vo vozidle.  

Zúfalé emoji  

12 emoji, ktoré používame nesprávne
Zdroj: Emojipedia

Toto emoji zachytáva človeka prežívajúceho nepopísateľné utrpenie a to je presne kontext, v ktorom ho používa väčšina z nás. Keďže sa však objavilo na tomto zozname, určite viete, že náš dlho zaužívaný význam nie je správny. Pravdou je, že táto tvárička zachytáva únavu.  

Drzé emoji 

12 emoji, ktoré používame nesprávne
Zdroj: Emojipedia

Sme cool, sme úžasní, sme proste in. Každý z nás má občas takúto náladu a nič ju nevyjadrí lepšie, ako toto emoji. Okrem toho ho však môžeme použiť aj vtedy, ak sme niekoho dobre mierenou hláškou poslali do kolien. Určite každý uzná, že táto žena srší charakterom, no v skutočnosti ide len o obyčajnú pracovníčku na informáciách, nie papuľnatú, drzú, no aj tak ľúbivú osôbku.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close