APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Tieto aplikácie vybíjajú batériu najviac: Máte vo svojom smartfóne aj vy niektoré z nich?

Pozrite sa, ktoré aplikácie dokážu vybíjať batériu vo vašom smartfóne najviac a obmedzte tak ich používanie. Ušetríte tak svoju batériu.

Určite máte aj vy vo svojom smartfóne veľké množstvo aplikácií, z ktorých niektoré nikdy ani nevyužijete. Nechávate si ich v smartfóne pre prípad, že by sa niekedy mohli hodiť. Priemerný človek vo svojom smartfóne ukladá až 80 aplikácií, z ktorých nie každá môže byť pre náš smartfón vhodná. Niektoré môžu zaberať viac miesta na našom internom úložisku, pričom by sme toto miesto vedeli využiť efektívnejšie. Iné zasa prehnane vybíjajú batériu a na tieto aplikácie sa teraz pozrieme spoločne. Portál techengage.com nám totiž prináša zoznam aplikácií, ktoré patria medzi najväčších žrútov batérie nášho smartfónu najviac. A vsadíme sa, že niektoré z nich máte vo svojom smartfóne aj vy.

Prečo niektoré aplikácie vybíjajú batériu viac ako iné?

Určite ste si všimli, že pri používaní určitých aplikácií sa váš smartfón vybíja viac ako pri používaní iných. Dôvodov pre to môže byť viac a my sa teraz pozrieme na tie najčastejšie. Dôvodom môže byť napríklad využívanie polohy GPS, ktorú si aplikácia vie preberať neustále. Práve tieto aplikácie dávajú zaberať batérii najviac a ak sa chceme tomuto vyhnúť, nemali by sme týmto aplikáciám povoľovať využívanie polohy GPS vo chvíli, kedy ich nepoužívame.

Povolenia aplikacie
Zdroj: Pixabay.com (LoboStudioHambur)

Problémom vedia byť aj streamovacie aplikácie, ktoré využívame dlhšiu dobu ako iné. Bežná streamovacia aplikácia v smartfóne využíva displej zvyčajne s vyšším jasom, reproduktory pre zvuk a navyše aj internetové pripojenie. Bežný film pozeráme približne dve hodiny bez prestávky, a to nespomíname ani seriálové maratóny, ktoré ste už taktiež určite zažili. Ďalším problémom vedia byť aj aplikácie, ktoré otvárame príliš často bez akéhokoľvek dôvodu. Medzi ne môžeme zaradiť napríklad celý rad aplikácií pre sociálne siete a posielanie správ. Ak vás však zaujíma, ktorá aplikácia vybíja našu batériu najviac, pozrieme sa na zoznam konkrétnych aplikácií dostupných aj v Obchode Play.

Vsadíme sa, že niektoré z nich máte vo svojom smartfóne aj vy

V prvej desiatke aplikácií, ktoré vybíjajú batériu nášho smartfónu najviac, nájdeme viacero aplikácií sociálnych sietí, no aj aplikáciu pre najznámejšiu streamovaciu službu. Aby ste teda vo svojom smartfóne nemali ani jednu z nich, museli by ste sa vyhýbať najznámejším aplikáciám, aké v Obchode Play nájdeme. Práve preto predpokladáme, že niektoré aplikácie z tohto zoznamu máte vo svojom smartfóne aj vy. A ak sa vám zdá, že vybíjajú váš smartfón až príliš, zrejme by ste mali obmedziť ich používanie. Pozrite sa s nami na zoznam takýchto aplikácií nižšie.

  1. Snapchat
  2. Netflix
  3. YouTube
  4. Facebook
  5. Facebook Messenger
  6. WhatsApp
  7. Google News
  8. Flipboard
  9. BBC News
  10. TikTok

Koľko aplikácií z tohto zoznamu máte vo svojom smartfóne aj vy? A zdá sa vám, že vám vybíjajú batériu o niečo viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close