AutáKryptomenySpravodajstvo

Tesla zrejme začne opäť akceptovať platby v Bitcoinoch, naznačuje to Elon Musk

Po nepríjemnom rozchode Elona Muska s kryptomenou Bitcoin zrejme príde aj nečakané zmierenie. Stať by sa tak mohlo v blízkej budúcnosti.

Americká automobilka Tesla a najmä jej generálny riaditeľ a známy miliardár Elon Musk si v tomto roku zaslúžila obrovskú paľbu kritiky za prístup ku kryptomenám. Automobilka totižto v tomto roku dokázala značne zatočiť s trhom s kryptomenami a to z dôvodu naozaj nečakaných rozhodnutí, ktoré ovplyvnili obchodovanie na celom svete. Na mysli máme nie len samotné spustenie predaja automobilov za Bitcoiny, ale aj následné nečakané pozastavenie platieb v tejto mene a rozchod Elona Muska s touto najväčšou kryptomenou sveta. Rozchod však zrejme nebol taký srdcervúci, ako sme si všetci mysleli. Ako informuje zahraničný portál Gizmochina.com, Musk opäť špekuluje o tom, že by automobilka Tesla mohla čoskoro opäť začať prijímať platby v Bitcoinoch.

Opätovné spustenie platieb v Bitcoinoch

CEO spoločnosti Tesla sa smerom ku možným platbám v Bitoinoch za automobily Tesla vyjadril pozitívne na nedávnej konferencii B-Word. Počas svojho prejavu narážal najmä na to, že ťaženie Bitcoinov ide smerom ku využívaniu zelenej energie, čo bolo preňho doposiaľ najväčšou prekážkou.

„Vyzerá to tak, že Bitcoin sa posúva oveľa viac smerom k obnoviteľným zdrojom energie a skupina veľkých uhoľných elektrární (najmä čínskych), ktorých energia sa využívala aj na ťaženie Bitcoinov, bola zatvorená, “ uviedol Elon Musk na konferencii B-Word.

Musk vo svojom prejave ďalej uviedol, že si chce ešte potvrdiť to, že na ťaženie Bitcoinov sa vo väčšine využíva energia z obnoviteľných zdrojov. Dôležitým aspektom pri jeho budúcom rozhodovaní má byť aj trend využívania takýchto zdrojov elektrickej energie, ktorý by mal byť logicky rastúci. Ak sa tak v budúcnosti stane a situácia sa bude naďalej zlepšovať, automobilka Tesla by mala podľa jeho slov opäť začať prijímať platby v Bitcoinoch.

Automobilka špekulovala aj nad inými kryptomenami

Samotná Tesla sa však už v minulosti vyjadrila, že prijímanie platieb v Bitcoinich bude zrejme obnovené, ak dôjde ku zlepšeniu v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov. Zatiaľ nenaplneným sľubom však zostáva aj prijímanie platieb v iných kryptomenách. Automobilka totižto v minulosti potvrdila, že pokukáva aj po alternatívnych kryptomenách, ktoré výrazne menej zaťažujú životné prostredie. Aktuálne však americká automobilka ku takémuto kroku ešte nepristúpila.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close