AutáSpravodajstvo

Tesla Model S Plaid po 2 rokoch opäť kraľuje Nurburgringu. Definitívne poráža konkurenciu od Porsche

Na legendárnom okruhu Nurburgring bol nový model S Plaid od Tesly až o 7 sekúnd lepší, ako konkurenčný Porsche Taycan Turbo.

Doposiaľ najrýchlejší model od americkej automobilky Tesla opäť dokázal poraziť svojho najväčšieho konkurenta z Nemecka. Nový Tesla Model S Plaid potvrdil svoju obrovskú výkonnosť deklarovanú samotným výrobcom a v rebríčku sériových elektromobilov aktuálne kraľuje s časom 7 minút a 35 sekúnd. Doterajšiemu kráľovi rebríčka, nemeckému Porsche Taycan Turbo, na legendárnej trati ušiel o 7 sekúnd, informuje portál Futurism.

Najrýchlejšie produkčné auto, no iba na rovinkách

Najvýkonnejšie modely od americkej Tesly sú už roky známe svojou neskutočne rýchlou akceleráciou, čo potvrdzujú aj časy akcelerácie z 0 na 100 km/h pod 2 sekundy. Vďaka tomu si nová Tesla Model S Plaid zaslúžila označenie najrýchlejšieho produkčného auta na svete. Má to však jeden háčik. Svoje prvenstvo si v porovnaní s bežnými automobilmi neudrží na závodných tratiach, kde už elektromobily narážajú na svoje technické nedostatky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vysoká váha batérií a nie úplne športový charakter automobilov Tesla sa podpisuje na časoch dosiahnutých na závodných tratiach. Najnovší čas 7 minút a 35 sekúnd je v porovnaní s vrcholnými modelmi klasických produkčných vozidiel napríklad od iných nemeckých automobiliek „smiešny“, no v porovnaní s inými elektromobilmi ide o naozaj skvelý čas. Konkurencia na trhu s elektromobilmi tak má naozaj čo doháňať a boj o to, kto bude novým kráľom elektromobilov na tejto svetoznámej trati bude zrejme v najbližších rokoch naozaj „nabitý“.

Tesla má možno priestor na zlepšenie

Vývoj vynoveného Modelu S Plaid sa datuje už niekoľko rokov dozadu, kedy sa začali objavovať aj prvé informácie o možnom novom rekorde na závodnej trati Nurburgring. V septembri 2019 sa dokonca objavili informácie o tom, že pripravovaný model zašiel na tejto trati čas 7 minút a 23 sekúnd, čo je v porovnaní s nedávno dosiahnutým časom zlepšenie o ďalších 12 sekúnd. Oficiálne potvrdenie tohto času však nikdy nenastalo a podľa všetkého sa jednalo o výrazne modifikovaný model, ktorý sa od bežného produkčného vozidla zásadne líšil. Stále to však vnúka myšlienku, že Tesla možno v budúcnosti siahne aj po možných modifikáciách, ktoré ešte zlepšia výkonnosť vrcholných modelov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close