SpravodajstvoTechnológie

„Tesla Bot nebude „bežným“ robotom“, hovorí Elon Musk. Jeho vízia je vzrušujúca, ale vyvoláva i strach

Elon Musk hovoril o robotoch Tesla Bot, ako o budúcich priateľoch ľudí, ale i ako o plnohodnotných pracovníkoch, ktorí budú vykonávať práce, ktoré ľudia nechcú robiť.

Robot vyvíjaný inžiniermi z Engineered Arts sa označuje ako za jedného z najpokročilejších robotov súčasnosti. Nejde však o jedinú spoločnosť, ktorá pracuje na novej generácii robotov. Ešte v auguste minulého roka Elon Musk oznámil, že pracujú na humanoidnom robotovi Tesla Bot.

Najnovšie sa do pozornosti verejnosti dostávajú ďalšie vlastnosti robota Tesla Bot, ktoré Musk prezradil v rozhovore pre Lexa Fridmana.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tesla Bot bude mať vlastnú osobnosť

Podľa neho, Tesla Bot nebude len pracovníkom, ale i plnohodnotným spoločníkom, presne takým, ako sú i ľudia. Uviedol, že Tesla Bot nebude „bežným“ robotom, ale bude mať vlastnú osobnosť.

„Časom by sa mohla vyvinúť osobnosť, ktorá je jedinečná. Nie je to tak, že všetci roboti sú rovnakí.“ Ďalej povedal: „Táto osobnosť sa môže vyvinúť tak, aby zodpovedala majiteľovi, alebo ako to chcete nazvať.“

Musk ďalej vysvetľoval, že primárnym cieľom ich robotov je, aby nahradili pracovnú silu pri prácach, ktoré ľudia nechcú vykonávať. Uviedol, že by mohli vykonávať „nudnú a opakujúcu sa prácu“. Ako príklad uviedol umývanie riadu, čo je práca, ktorú pravdepodobne nikto nechce vykonávať 8 hodín denne, deň čo deň. Ďalej rozprával i o iných nebezpečných prácach, kde hrozí nejaké zranenie. Podľa neho, toto je typ prác, kde nájde Tesla Bot využitie.

„S našim robotom cielime na prácu, ktorú ľudia nechcú dobrovoľne robiť.“ uviedol Musk, ktorý ďalej vysvetľoval, že si myslí, že v budúcnosti bude existovať niečo ako univerzálny príjem a preto ľudia nebudú musieť pracovať, ak výslovne nebudú chcieť.

Musk sa ďalej v rámci rozhovoru zdráhal hovoriť o ľuďoch, ako o majiteľoch robotov, ktorí budú mať na starosti ich pohyb, ale i aktivitu. Skôr o robotoch hovoril ako samostatných entitách, ktoré budú schopné interakcie so svetom pričom uviedol, že primárnym cieľom robotov má byť pomáhať ľuďom. Robota neskôr prirovnával k automobilom Tesla a ich schopnosti interagovať so svetom v súvislosti s funkciou autopilota.

„Vyriešili sme neurónové problémy auta (pozn. redakcie: narážal na schopnosť samostatnej jazdy auta v reálnom svete), čo je vlastne robot na štyroch kolesách. Myslím, že je to prirodzený vývoj, že robotov chceme vybaviť i rukami a nohami..“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close