SpravodajstvoXiaomi

Tento Xiaomi smartfón má výnimočnú kameru: Pozrite sa, ktorý model si vyslúžil uznanie!

Xiaomi pracuje na zlepšovaní svojich kamier ešte pred spoluprácou s Leicou. Jeden z modelov získal prestížne ocenenie.

Čínske Xiaomi už dávno nie je len výrobcom lacnej elektroniky, ktorá prichádzala s niekoľkými kompromismi v oblasti výbavy. Vo svojom portfóliu má aj niekoľko drahších, no lepšie vybavených modelov. Najlepšie smartfóny tak zvyčajne prináša modelový rad Mi, resp. Xiaomi, ktorý nám ponúka vlajkové modely. V súčasnosti je najlepšie vybaveným smartfónom Xiaomi 12 Pro, ktorý neprináša len vrcholný čipset Snapdragon 8 Gen 1, ale aj ďalšie skvelé súčasti výbavy. Najnovšie sa však môžeme pozrieť na úspech tohto modelu aj v oblasti kamery, kedy tri 50mpx snímače zožali veľkú slávu. A o čo konkrétne ide? Bližšie informácie nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Prestížne ocenenie od DxOmark pre Xiaomi 12 Pro

Model Xiaomi 12 Pro prišiel na náš trh so silnou zostavou snímačov kamier. Každému bolo hneď jasné, že bude tento model veľmi významným práve v tejto oblasti. V rebríčku DxOmark sa však umiestnil až na 14.-18. mieste spolu so zariadeniami ako Samsung Galaxy S22 Ultra či Oppo Find X3 Pro. Podľa bodovania ho tak dokázal poraziť aj Mi 10 Ultra spred dvoch rokov či minuloročný Mi 11 Ultra, ktorý sa stále drží na treťom mieste v oblasti kamier. Predsa len však táto novinka s prívlastkom Pro získala tri 50mpx snímače, ktoré prinášajú naozaj obdivuhodné výsledky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rebríček DxOmark sa tak rozhodol tento model oceniť tzv. zlatým odznakom pre najlepší zážitok z kamery v zariadení. Toto ocenenie sa zvyčajne odovzdáva len najlepším modelom na trhu práve v oblasti kamery. A zdá sa, že Xiaomi 12 Pro je jedným z nich. Hlavným snímačom v tomto prípade je Sony IMX707, ktorý je aktuálne tým najlepším, čo od spoločnosti Sony môžeme využiť. Smartfón navyše dokáže vytvárať až 8K video, na čo sa pri odeľovaní odznaku rovnako bral ohľad. Model s označením Pro najnovšej generácie smartfónov od čínskeho giganta je tak aktuálne tým najlepším, čo si môžeme zvoliť, ak nám ide o skvelú kameru, špičkový výkon a ďalšie skvelé funkcie.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: YouTube (Geekerwan)

Poraziť ho môže čoskoro sesterský model

Nie je žiadnym tajomstvom, že čínska spoločnosť už svedomito pracuje na zariadení s označením Xiaomi 12 Ultra. V poslednej dobe uniká mnoho informácií o pripravovanom zariadení a očakávame, že rovnako bude hviezdiť v oblasti kamery. Získať má totiž snímač Sony IMX800, teda 1/1.1″ snímač kamery s 50mpx rozlíšením. Podľa posledných informácií ho majú doplniť ešte ďalšie tri podobné snímače s rozlíšením na úrovni 48mpx alebo až 50mpx.

Predstavenie tohto modelu sa odhaduje na koniec mája až jún. Dovtedy bude pre nás najlepšou voľbou práve Xiaomi 12 Pro s kamerou, ktorá je aktuálne považovaná za veľmi pokročilú. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie po predstavení modelu s prívlastkom Ultra, ktorý by mohol mieriť na prvé priečky rebríčku DxOmark.

Plánujete kúpu niektorého zo smartfónov z radu Xiaomi 12? A je pre vás v smartfóne dôležitá kamera alebo pozeráte po iných parametroch? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close