Tento robot má až strašidelne približujúcu sa mimiku k tej ľudskej. Budeme neskôr schopní odlíšiť ľudí od robotov?!

Spoločnosť Engineered Arts ukázala robota so strašidelne podobajúcou sa mimikou k tej ľudskej. Pozrite sa, čo dokáže „Ameca“.

Robot Ameca s mimikou tvare ako clovek
Zdroj: YouTube (Engineered Arts)

Technológie napredujú každým dňom dopredu pričom deň čo deň, môžeme byť svedkami, ako sa nám mení svet priamo pred našimi očami. Mnohé veci, ktoré sa nám zdali v minulosti ako neuskutočniteľné, dnes sú realitou. Len pár dní dozadu vedci ukázali prvých robotov na svete, Xenobotov, ktoré sú schopné sami sa rozmnožovať. Najnovšie sa do pozornosti médií dostáva spoločnosť Engineered Arts, na ktorú upozorňuje portál futurism.com.

Robot s dokonalou mimikou ľudskej tváre

Ide o spoločnosť pôvodom z Veľkej Británie, ktorá pracuje na vývoji robotov novej generácie. Vedci najnovšie publikovali prostredníctvom serverov YouTube video, v ktorom ukázali robota so schopnosťou mimiky. Nejde o prvého robota, ktorý je schopný využívať túto schopnosť, strašidelné na tom však je, ako dokonalo dokáže napodobniť ľudskú mimiku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vo videu nižšie, ktoré si môžete pozrieť, uvidíte robota schopného napodobniť takmer dokonalo ľudskú mimiku. Z videa je jasné, že táto šikovná ilúzia bola sekvenciou mimiky zoradenej dopredu, ale aj napriek tomu, vyráža dych.

Tento robot bol vyvinutý v rámci platformy „Ameca“ (pozn. redakcie: robot sa i tak volá). Ide o platformu, ktorú spoločnosť Engineered Arts opisuje, ako platformu pre budúci vývoj robotických technológií. Spoločnosť verí, že mimika robotov nám umožní ich lepšie čítať, čo spravia, ale i to, čo si „myslia“.

„Robot nám má umožniť študovať interakciu medzi človekom a robotom – a vierohodná mimika tváre to značne uľahčuje.“ hovoria autori robota na svojich stránkach.

V súčasnosti robot, ktorý vznikol na základoch platformy Ameca, nie je schopný chôdze, priznávajú vedci. Druhým dychom však dodávajú, že jeho vývoj bude napredovať a časom, bude schopný nielen chôdze, ale i ďalších úkonov.

Ameca je modulárny robot, plánujeme [jeho] schopnosti časom vylepšiť, takže jedného dňa bude Ameca chodiť,“ píše sa na webovej stránke spoločnosti. Ďalej sa môžeme dočítať i to, že: Modulárna architektúra umožňuje budúce upgrady, fyzické aj softvérové na zlepšenie schopností Ameca, a to všetko bez toho, aby ste museli hľadať úplne nového robota.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre