APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Tento nástroj dokáže monitorovať dostupnosť aktualizácií pre vaše aplikácie a to aj pre tie, ktoré nemáte z obchodu Play

Pomocou tohto nástroje môžete monitorovať, či nie sú dostupné pre vaše aplikácie aktualizácie a to aj pre tie, ktoré máte z iných zdrojov, ako je obchod Play.

Vývojári zo Xiaomiu nám častokrát prinášajú podrobnosti o ešte nepredstavených zariadeniach z kuchyne Xiaomi, Redmi, ale i Poco. Za týmto účelom častokrát odkrývajú informácie o pripravovaných smartfónoch priamo zo zdrojového kódu MIUI a ďalších aplikácií spoločnosti.

Nie tak dávno začali prinášať i prepracované aplikácie, ktoré dokážu používateľom smartfónov, najmä tých od Xiaomi, zjednodušiť život. Za spomenutie stojí napríklad aplikácia MIUI Downloader, prostredníctvom ktorej si môžu používatelia skontrolovať aktuálnosť nadstavby MIUI a Androidu v smartfóne a prípadne, si ho aj aktualizovať manuálne.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Majte v smartfóne vždy aktuálny softvér

Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu zaujímavú aplikáciu od Xiaomiu, ktorá stojí za pozornosť. Hneď v úvode musíme povedať, že opäť ide o aplikáciu, ktorá je dostupnou v rámci skorého prístupu v obchode Google Play. Inými slovami, ide o aplikáciu, ktorá je vo fáze aktívneho testovania.

Ide konkrétne o aplikáciu Device App Updater. Ako už z názvu plynie, tak ide o aplikáciu, ktorá slúži na to, aby ste mohli sledovať aktuálnosť verzií aplikácií nainštalovaných v zariadení.

Device App Updater
Device App Updater
Developer: Xiaomiui
Price: Free

Určite si poviete, že „načo?“, veď za týmto účelom máme obchod Google Play. Odpoveďou je, že Device App Updater monitoruje aj aplikácie, ktoré ste inštalovali z iných zdrojov, ako je Google Play. Rovnako treba povedať, že aplikácia sleduje aj dostupnosť BETA verzií aplikácií. V praxi to znamená, že ak máte nainštalovanú nejakú verziu aplikácie, hoci najnovšiu, tak aplikácia vám ponúkne i inštalačný súbor BETA verzie aplikácie, ak je dostupnou. Inými slovami, pomocou Device App Updater, môžete získať i skorý prístup k funkciám, ktoré vývojári aplikácií len testujú.

Samotný proces aktualizácie aplikácií je veľmi jednoduchý. Pri každej aplikácií môžete vidieť, či je dostupná aktualizácia aplikácie, alebo nie. Rovnako môžete vidieť i zdroj, odkiaľ bude stiahnutý inštalačný balíček. Ide o užitočnú funkciu najmä v prípadoch, ak sťahujete aplikácie aj z iných zdrojov, ako je Google Play. Potom, ako zvolíte možnosť „Update“, teda aktualizovať, tak uvidíte obrazovku ako na druhej snímke nižšie. Následne stačí stiahnuť inštalačný balíček a potvrdiť jeho inštaláciu.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil, a že ju budete hlavne využívať. Budeme radi, ak nás podporíte či už lajkom na sociálnej sieti Facebook, alebo zdieľaním článku.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close