APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Tento nástroj dokáže monitorovať dostupnosť aktualizácií pre vaše aplikácie a to aj pre tie, ktoré nemáte z obchodu Play

Pomocou tohto nástroje môžete monitorovať, či nie sú dostupné pre vaše aplikácie aktualizácie a to aj pre tie, ktoré máte z iných zdrojov, ako je obchod Play.

Vývojári zo Xiaomiu nám častokrát prinášajú podrobnosti o ešte nepredstavených zariadeniach z kuchyne Xiaomi, Redmi, ale i Poco. Za týmto účelom častokrát odkrývajú informácie o pripravovaných smartfónoch priamo zo zdrojového kódu MIUI a ďalších aplikácií spoločnosti.

Nie tak dávno začali prinášať i prepracované aplikácie, ktoré dokážu používateľom smartfónov, najmä tých od Xiaomi, zjednodušiť život. Za spomenutie stojí napríklad aplikácia MIUI Downloader, prostredníctvom ktorej si môžu používatelia skontrolovať aktuálnosť nadstavby MIUI a Androidu v smartfóne a prípadne, si ho aj aktualizovať manuálne.

Majte v smartfóne vždy aktuálny softvér

Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu zaujímavú aplikáciu od Xiaomiu, ktorá stojí za pozornosť. Hneď v úvode musíme povedať, že opäť ide o aplikáciu, ktorá je dostupnou v rámci skorého prístupu v obchode Google Play. Inými slovami, ide o aplikáciu, ktorá je vo fáze aktívneho testovania.

Ide konkrétne o aplikáciu Device App Updater. Ako už z názvu plynie, tak ide o aplikáciu, ktorá slúži na to, aby ste mohli sledovať aktuálnosť verzií aplikácií nainštalovaných v zariadení.

Device App Updater
Device App Updater
Developer: Xiaomiui
Price: Free

Určite si poviete, že „načo?“, veď za týmto účelom máme obchod Google Play. Odpoveďou je, že Device App Updater monitoruje aj aplikácie, ktoré ste inštalovali z iných zdrojov, ako je Google Play. Rovnako treba povedať, že aplikácia sleduje aj dostupnosť BETA verzií aplikácií. V praxi to znamená, že ak máte nainštalovanú nejakú verziu aplikácie, hoci najnovšiu, tak aplikácia vám ponúkne i inštalačný súbor BETA verzie aplikácie, ak je dostupnou. Inými slovami, pomocou Device App Updater, môžete získať i skorý prístup k funkciám, ktoré vývojári aplikácií len testujú.

Samotný proces aktualizácie aplikácií je veľmi jednoduchý. Pri každej aplikácií môžete vidieť, či je dostupná aktualizácia aplikácie, alebo nie. Rovnako môžete vidieť i zdroj, odkiaľ bude stiahnutý inštalačný balíček. Ide o užitočnú funkciu najmä v prípadoch, ak sťahujete aplikácie aj z iných zdrojov, ako je Google Play. Potom, ako zvolíte možnosť „Update“, teda aktualizovať, tak uvidíte obrazovku ako na druhej snímke nižšie. Následne stačí stiahnuť inštalačný balíček a potvrdiť jeho inštaláciu.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil, a že ju budete hlavne využívať. Budeme radi, ak nás podporíte či už lajkom na sociálnej sieti Facebook, alebo zdieľaním článku.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close