SpravodajstvoXiaomi

Tento lacný smartfón od Xiaomi získava nadstavbu MIUI 13 a Android 12: Tieto modely majú v blízkej dobe nasledovať

Nadstavba MIUI 13 spolu s Androidom 12 prichádza do ďalšieho smartfónu, ktorý patrí medzi lacnejšie zariadenia. Ďalšie modely budú nasledovať.

O aktualizáciách na systém Android 12 a nadstavbu MIUI 13 sme už dlhšiu dobu nepočuli. Čínske Xiaomi sa totiž v poslednej dobe sústredilo skôr na predstavovanie nových modelov, medzi ktoré patrili napríklad aj modely z radu Xiaomi 12S s kamerou od spoločnosti Leica. Teraz sa však aktualizácie opäť hlásia medzi viacerými používateľmi lacného a populárneho modelu aj na našom trhu. O ktorý model ide nám prezradil portál xiaomiadictos.com a rovnako sa môžeme pozrieť aj na zoznam smartfónov, ktoré aktualizáciu získajú v blízkej dobe. Či už na svoju aktualizáciu zatiaľ len čakáte alebo ste už svoj smartfón aktualizovali, môžete sa nižšie pozrieť s nami na bližšie informácie ohľadom plánu čínskeho giganta.

Už aj Redmi 10 získava aktualizáciu na MIUI 13

Model Redmi 10 prišiel na predajné pulty ešte minulý rok ako zástupca najnižšej triedy smartfónov od Xiaomi. Prišiel s veľmi lákavou výbavou, jeho prednosťou bol 90Hz IPS LCD displej a 50mpx širokouhlý snímač kamery. Tento smartfón prišiel na trh pochopiteľne so systémom Android 11 doplnený o nadstavbu MIUI 12.5. Teraz však nastal čas na veľkú aktualizáciu pre tento smartfón, nakoľko konečne získava nadstavbu MIUI 13. Majitelia smartfónov s európskou verziou systému (EU) sa môžu tešiť z aktualizácie, ktorá so sebou prináša aj Android 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizácia do smartfónov s označením Redmi 10 prichádza pod číslom V13.1.0.SKUEUXM a celkovo má veľkosť 2.6 GB.  Po aktualizácii tohto smartfónu však nastane čas aj pre aktualizáciu ďalších smartfónov, ktoré stále čakajú, kým budú môcť vyskúšať nadstavbu MIUI 13. V prípade niektorých zariadení však zrejme nemusíme očakávať, že by prišiel aj spomínaný systém Android 12. Nadstavba MIUI 13 tak zrejme bude bežať na niektorej zo starších verzií systému.

Tieto modely na aktualizáciu stále čakajú

Aj keď pravdepodobne do týchto smartfónov nepríde najnovší Android 12, nadstavbu MIUI 13 by sme v nich teoreticky uvítať mohli. Ide o zoznam smartfónov, ktoré nepatria medzi novinky spoločnosti a rovnako sa niektoré nenachádzajú ani na oficiálnom zozname pre aktualizácie od Xiaomi. Zoznam teda nemusí byť záväzný, no napriek tomu očakávame, že sa v týchto smartfónoch najnovšia verzia nadstavby od Xiaomi skôr či neskôr objaví. Ak vás teda zaujíma, ktoré modely by mali nasledovať, pozrite sa s nami na zoznam nižšie.

  • Redmi 8 / 8A / 8A Dual
  • Redmi 9 / 9A / 9C / 9C NFC / 9T
  • Redmi 10/10C/10 2022
  • Redmi Note 8 / 8 (2021) / 8T / 8 Pro
  • Redmi Note 9 / 9S / 9T / 9 Pro

Na zoznam by sa nakoniec mohli dostať aj smartfóny ako Mi 9, Mi 9 Lite a Mi 9 SE. A aj keď je táto aktualizácia už menej očakávaná, majitelia týchto smartfónov by si nakoniec aj nadstavbu MIUI 13 mohli vyskúšať.

Našli ste svoj smartfón vyššie na zozname? Alebo ste už aktualizáciu na MIUI 13 získali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close