APLIKÁCIE A HRYNávody

Tento jednoduchý trik vám pomôže s plánovaním trasy v Google Mapách

Google Mapy skrývajú množstvo užitočných funkcií. Jedna z nich vám vie pomôcť pri rýchlom prezeraní trasy.

Pri Google aplikáciách sme si zvykli na množstvo užitočných funkcií, ktoré nám vedia pomôcť k lepšej efektivite. Niekedy o týchto funkciách ani nevieme, pretože sú pekne skryté alebo jednoducho nevieme, že to tak funguje. To platí aj o Google Mapách, ktoré sú užitočné či už pri plánovaní dovolenky, alebo aj pri ceste časom. Dnes sa ale pozrieme na fintu, ktorá vám mimoriadne uľahčí plánovanie celej trasy.

Zdĺhavému posúvaniu je koniec

Určite to poznáte. Počas plánovania trasy, ktorú nepoznáte zadáte do Google Máp cieľovú destináciu. Aplikácia vám následne vypočíta trasu z vášho miesta bydliska, ktorú označí modrou čiarou. Takúto trasu si ale často chceme prejsť takpovediac prstom, pretože chceme vedieť, kde a kedy treba odbočiť, prípadne cez aké miesta pôjdeme. Trasu si tak prechádzame tak, že posúvame mapu prstom popri modrej čiare, ktorú aplikácia vytvorila. To vie byť zdĺhavé, najmä ak sa dozviete, že existuje jednoduchšie riešenie.

Google Mapy totiž trasu naplánujú presne, čiže zahrnú všetky zmeny, ktoré na trase nastanú. Vy sa medzi týmito krokmi viete jednoducho prepínať. Jednoducho posuniete krok v hornej časti navigácie doprava alebo doľava a šípka vás automaticky posunie po modrej čiare navigácie. Názorný príklad si môžete pozrieť na videu priloženom nižšie.

Takéto posúvanie po trase navigácie viete vykonať aj pri zapnutej navigácii, ale aj pri plánovaní z pohodlia domova. Veľmi rýchlo zistíte, že takto si viete trasu prejsť omnoho rýchlejšie a jednoduchšie.

Na plánovanie trasy sú Google Mapy jedným z top favoritov, no čo sa týka samotnej navigácie, tak v tomto prípade väčšina používateľov preferuje iné alternatívy, ako napríklad Waze, ktorý ponúka pri navigácií omnoho väčšie množstvo užitočných funkcií. V tomto článku sme sa venovali rozdielom medzi týmito dvoma aplikáciami.

Pevne veríme, že vám tento jednoduchý trik pomôže pri plánovaní vašej trasy. Do komentárov sa podeľte s trikmi, ktoré v Google Mapách využívate vy.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close