SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Telekom rozširuje pokrytie 5G siete o nové oblasti. Toto sú nové lokality, kde môžete skúsiť výhody 5G!

Telekom pokračuje v expanzii 5G siete. Medzi novopodporované oblasti pribudli ďalšie okrajové mestské časti Bratislavy.

Ešte v decembri minulého roka mobilný operátor Slovak Telekom spustil vo vybraných lokalitách 5G sieť. Spoločnosť okrem iného hovorila o výhodách 5G technológie ako takej. Za spomenutie stoja napríklad prenosové rýchlosti, ktoré sme skúsili aj na vlastnej koži.

Spoločnosť v tom čase sprístupnila sieť novej generácie pre 8 mestských častí naprieč Bratislavou. Telekom rovnako prezradil, že na to, aby ste sa prihlásili do 5G siete, tak nepotrebujete meniť vašu SIM kartu, postačí vám mať len kompatibilný 5G smartfón a byť v pokrytí signálu. Telekom rovnako zverejnil aj zoznam podporovaných smartfónov, kde garantuje využitie všetkých výhod a vlastností 5G technológie. Najnovšie spoločnosť rozširuje pokrytie 5G signálom aj do ďalších oblastí. 

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Telekom rozširuje pokrytie 5G sieťou

Telekom prostredníctvom tlačovej správy oznámil, že pokrytie rozširuje o ďalšie oblasti, kde je dostupný 5G signál. Musíme však dodať, že potešíme najmä obyvateľov Bratislavy a prípadne tesného okolia mestských častí, kde sa dá chytiť signál, hoci nie je v daných lokalitách oficiálne dostupný. V každom prípade, Telekom aktuálne  hovorí o 14-mestských častiach, kde sa používatelia môžu pripojiť do 5G siete. Ide konkrétne o mestské časti:  Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves a Devínska Nová Ves.

Spoločnosť rovnako zverejnila aktualizovaný zoznam smartfónov, pri ktorých garantuje 5G konektivitu. Ide konkrétne o modely telefónov nižšie:

  • Samsung: A32 5G, A42 5G, A52 5G / Galaxy S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G / Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G / Galaxy S20 Ultra 5G
  • Apple: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • Xiaomi: Mi 11 UltraMi 11 Lite 5G, Mi 11, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite
  • OnePlus: 9 Pro 5G, 8T, Nord N10 5G
  • Huawei: P40 Pro, Mate 40 Pro
  • Motorola: Moto G 5G Plus

Už ste skúsili 5G sieť Telekomu, prípadne iného operátora? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close