Spravodajstvo

Telekom otvára novú kapitolu v 5G: Štartujte 5G roaming v prvých krajinách

5G Telekomu môžete najnovšie využiť i v prvých susedných krajinách.

Mobilný operátor Telekom sa nám v pravidelných intervaloch prihlasuje v súvislosti s rozširovaním pokrytia 5G technológie. Naposledy medzi lokality, ktoré pribudli, pribudla veľká obec na západnom Slovensku. Išlo konkrétne o obec Bernolákovo, čo je jeden z najväčších satelitov nášho hlavného mesta.

Telekom spúšťa 5G v roamingu v prvých dvoch susedných krajinách

Neubehli riadne ani dva týždne od expanzie pokrytia 5G siete a Telekom opäť ohlasuje rozšírenie. Tentokrát nie však na území Slovenska, ale mimo neho. Spoločnosť konkrétne ohlásila, že od 1. decembra, teda od včerajšieho dňa, môžu zákazníci operátora využívať 5G sieť aj v roamingu a to v Českej republike a v Rakúsku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Od 1. decembra 2021 môžu využívať zákazníci Telekomu 5G roaming v prvých dvoch partnerských sieťach: T-Mobile Czech Republic a Magenta Telekom v Rakúsku.“ prezrádza Telekom.

Telekom rovnako dodáva, že čoskoro pribudnú medzi podporované siete i siete ďalších zahraničných operátorov.

„Ďalšie krajiny, resp. siete budú nasledovať v blízkej budúcnosti a budeme ich oznamovať postupne.“ dopĺňa mobilný operátor.

Mobilný operátor v závere prízvukuje, že 5G sieť je možné okrem iného aktuálne využívať v takmer celej Bratislave a v 25 obciach na západnom Slovensku, najmä v Bratislavskom a Trnavskom kraji.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close