APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Telefóny a počítače s Windowsom 10 si budú lepšie rozumieť. Microsoft testuje novú funkciu!

Nová funkcia je zatiaľ dostupná v rámci vývojárskej verzie Windowsu

V súčasnosti existuje viacero možností ako je možné prepojiť počítač spolu so smartfónom. Existuje niekoľko rozšírení pre Chrome a aplikácií pre telefóny, ale zatiaľ jednou z tých najlepších možností je prostredníctvom aplikácie Váš telefón, za ktorou stojí Microsoft. Ide o aplikáciu, ktorá aktuálne umožňuje prepojiť smartfón na úrovni notifikácií, SMS správ (vrátane Messengeru, WhatsAppu), telefonovania a prístupu ku galérii (v prípade niektorých smartfónov umožňuje dokonca zrkadlenie zariadenia. Ide hlavne o vlajkové smartfóny spoločnosti Samsung).

Aplikacia Vas telefon
Zdroj: Vosveteit.sk

Najnovšie spoločnosť Microsoft sprístupnila novú funkciu, pre členov programu Windows Insider (v rámci okruhu Fast Ring) pre aplikáciu Váš telefón, ktorá umožňuje interagovať s hudobnými aplikáciami v smartfóne. Spoločnosť o tom informuje prostredníctvom svojho blogu.

„Sme radi, že Vám môžeme ukázať ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorá vám umožní ovládať hudobné a zvukové aplikácie prostredníctvom aplikácie Telefón. Teraz môžete pristupovať a ovládať zvukové aplikácie prehrávané z telefónu priamo v aplikácii bez toho, aby ste museli rozdeliť svoju pozornosť medzi zariadeniami alebo prerušiť pracovný tok. Vaše zvukové stopy zostanú synchronizované medzi telefónom a počítačom a pomocou rozbaľovacej ponuky v prehrávači môžete prepínať medzi viacerými zdrojmi. Vyskúšajte to a dajte nám vedieť, čo si myslíte!“ píše Microsoft na svojich stránkach.

Vas telefon nove moznosti interakcie s hudobnymi aplikaciami cez pocitac v smartfone
Zdroj: Microsoft blog

Ako môžete vidieť vyššie, tak v spodnej časti aplikácie pribudla možnosť ovládania hudobných aplikácií. Používateľ by mal mať možnosť spustenia prehrávania, pozastavenia prehrávania zvuku vrátane prepínania dopredu a dozadu. Okrem iného Microsoft hovorí, že používateľ bude mať možnosť prepínania medzi zdrojmi zvuku.

Spoločnosť v závere dodáva, že funkcia je aktuálne dostupná v rámci verzie Windows 10 Insider Preview Build 19619.1000.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close