SpravodajstvoXiaomi

Táto novú funkciu v Xiaomi smartfónoch si zamilujete: Vaše zariadenie spraví takmer všetko za vás!

Automatické ovládanie smartfónov mieri do modelov od Xiaomi, Redmi i Poco. Takto bude vyzerať pokročilé používanie smartfónov.

Nadstavba MIUI patrí medzi naozaj vydarené úpravy operačného systému Android a neustále sa jej používatelia tešia z nových a nových funkcií. Už čoskoro sa nadstavba opäť rozšíri o ďalšiu funkciu, vďaka ktorej si používatelia ušetria množstvo času a navyše aj svoj smartfón. Po novom tak zrejme bude možné nechať náš smartfón správať sa podľa našich návykov, čím by sme mohli ušetriť i nejaké to percento batérie. Ako bude vyzerať automatizované správanie sa Xiaomi, Redmi či Poco smartfónov? A prečo by ste mali chcieť používať takúto funkciu? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Xiaomi smartfóny budú vedieť vykonávať isté činnosti automaticky

Viete si predstaviť, že by sa váš smartfón automaticky prestal nabíjať pri hodnote, na akú ste zvyknutí? Vezmime si pre príklad situáciu, kedy každý deň odpájate svoje zariadenie z nabíjačky pri 70%, aby ste šetrili batériu. Na základe vašich zvykov však bude váš model schopný automaticky zastaviť nabíjanie.

Naše smartfóny tak budú schopné zapamätať si rôzne návyky, ktoré počas dňa robíme. V takej situácii budú vedieť vhodne zareagovať a veríme, že vám táto funkcia ušetrí množstvo času. Navyše v prípade s nabíjaním sa môže váš model šetriť natoľko, že sa v konečnom dôsledku dočkáme i vyššej životnosti batérie. Táto funkcia automatických činností je v Xiaomi smartfónoch isto vítaná a nadstavbu MIUI ešte pozdvihne medzi ostatnými úpravami Androidu.

Dostupnosť novej funkcie zatiaľ nie je úplne známa

Podľa všetkých informácií ktoré aktuálne máme budú vedieť Xiaomi smartfóny zautomatizovať úplne akúkoľvek činnosť. Či už sa rozprávame o spomínanom zastavení nabíjania, aktivácii pripojenia WiFi v určitom čase alebo zapnutí hudby vo chvíli, kedy to robíte denne, nadstavba MIUI bude schopná takmer všetkého. Zatiaľ však presne nevieme, kedy sa táto novinka objaví aj vo vašom Xiaomi. V súčasnosti je novinka z nadstavby MIUI v plnom vývoji. Je však celkom možné, že by sme túto funkciu mohli vidieť už v nadstavbe MIUI 13.

Využili by ste takúto automatizáciu funkcií vo vašom Xiaomi? A ktorú funkciu by ste si nechali naplánovať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close