ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Táto nenápadná aplikácia, Sesame, zmení spôsob, ako pracujete so smartfónom! Čo všetko ponúka?

Aplikácia Sesame vyčnieva nad ostatnými aplikáciami vo svoje kategórii. Úplne vám zmení spôsob, ako dnes narábate s vašim smartfónom.

Holé smartfóny možno len ťažko definovať ako chytré. To, čo robí z našich zariadení skutočne chytré telefóny, sú aplikácie. Plynúcim časom v našich telefónoch môžeme nájsť preto kvantum nových predinštalovaných aplikácií, ktoré sa nám snažia zjednodušiť, či zautomatizovať určité úlohy. Rovnako aj v obchodoch s aplikáciami a hrami, môžeme čoraz častejšie nájsť software, ktorého cieľom je zefektívniť prácu so zariadením. Na jednu aplikáciu z tejto kategórie, ktorá je schopnou zefektívniť prácu so zariadením, by sme radi teraz upozornili.

Aplikácia Sesame zmení spôsob, ako narábate so smartfónom

Určite nikto z nás nemá rád preplnenú plochu obrazovky, kde sa neskôr strácame. Obzvlášť v prípadoch, ak ikony aplikácií sú na prvý pohľad ťažko rozoznateľnými, či ich máme chaoticky usporiadané. Práve na tento problém reaguje aplikácia Sesame, ktorá je schopnou „vyčistiť“ úvodnú obrazovku smartfónu od aplikácií. Stiahnuť ju môžete prostredníctvom obchodu Google Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Sesame Search & Shortcuts
Sesame Search & Shortcuts
Developer: Nova Launcher
Price: Free

Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Potom, ako ju stiahnete do svojho zariadenia a udelíte jej potrebné oprávnenia, tak po jej otvorení uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie.

Sesame aplikacia_uvodna obrazovka
Zdroj: Vosveteit

Úvodná obrazovka aplikácie ponúka rýchly prístup ku skratkám aplikácií a kontaktom, ktoré sú usporiadané podľa abecedy. Potom, ako však začnete písať vo vrchnej časti obrazovky vo vyhľadávacom poli, napríklad názov aplikácie, tak sa vám začnú filtrovať aplikácie, ale i kontakty. Aplikácia je dokonca schopnou spracovávať údaje z rôznych komunikačných aplikácií. Napríklad, môžete pomocou vyhľadávacieho poľa otvoriť četovacie okná v aplikáciách, ako sú WhatsApp, Signal a podobne.  Rovnako môžete po vyhľadaní kontaktu, napríklad započat hovor, či napísať SMS správu.

Sesame aplikacia_funkcia vyhladavania
Zdroj: Vosveteit

Samozrejme, preddefinované usporiadanie aplikácií na úvodnej obrazovke aplikácie, môžete zmeniť prostredníctvom Nastavení aplikácie. Môžete si tak vytvoriť rýchly prístup k aplikáciám, s ktorými pracujete vo zvýšenej frekvencii. Rovnako si môžete zmeniť aj vyhľadávač Google na iný.

Sesame aplikacia nastavenia
Zdroj: Vosveteit

Sesame nám tiež  umožňuje vytvárať skratky pre konkrétne funkcie konkrétnej aplikácie, ako je napríklad načítanie našej každodennej trasy do práce alebo kontrola výsledkov športových súťaží jediným dotykom. Okrem iného aplikácia ponúka aj widget na úvodnej obrazovke. Prostredníctvom kliknutia na prázdne miesto, sa vám otvorí rozhranie aplikácie. Rovnako môžete pomocou ikony troch kruhov, spustiť hlasového asistenta Google.

Sesame aplikacia_obrazovka plochy smartfonu
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že tip na aplikáciu vás potešil, a že ju vyskúšate. Pevne veríme, že sa vám zapáči aspoň tak, ako nám. Poznáte iné aplikácie, ktoré stoja za pozornosť? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close