SpravodajstvoXiaomi

Táto aplikácia je určená pre každého majiteľa Xiaomi smartfónu: Nainštalujte si ju aj vy a majte svoj smartfón vždy aktualizovaný!

Vyskúšajte aplikáciu od komunity MIUIes aj vo vašom Xiaomi a vylepšite tak jeho používanie skrytými nastaveniami a rýchlymi aktualizáciami.

Fanúšikovia Xiaomi smartfónov patria do obrovskej komunity používateľov, ktorí sa snažia zlepšovať nielen prácu svojho smartfónu, ale aj používateľský zážitok celej komunity. Nie všetka práca teda padá na výrobcu smartfónov a používatelia si vedia vytvoriť skvelé aplikácie a odhaliť skryté funkcie aj sami. K tomu nám vie poslúžiť aj aplikácia, ktorú vytvorila komunita MIUIes, teda španielska komunita fanúšikov. Na túto aplikáciu nás upozornil portál Xiaomiadictos.com a my sme ju okamžite museli vyskúšať. A aj keď má svoje nevýhody, tak prináša množstvo skvelých funkcií. Dostane nás napríklad do skrytých nastavení smartfónu a ponúkne nám stiahnuť si najnovšiu verziu operačného systému či dokonca systémových aplikácií. Ak vás táto aplikácia zaujala, pozrieme sa teraz na ňu spoločne.

Udržujte svoj Xiaomi vždy aktualizovaný vďaka tejto aplikácii

Aplikácia MIUIes – ROMs & Apps je dostupná voľne v Obchode Play a musíme vám ju veľmi odporučiť. Umožňuje nám totiž so smartfónom robiť veci, ku ktorým by sme sa bežne nedostali. Príkladom je aj aktualizácia smartfónu skôr, ako sa k nej v našom Xiaomi smartfóne bežne dostaneme. Má v sebe totiž možnosť dostať sa k rôznym verziám a distribúciám systému, ktoré pre nás jednoducho odporučí a pri prechádzaní napríklad na custom ROM ide o skvelého pomocníka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako však aplikácia umožňuje aktualizovať systémové aplikácie, ktoré by sme mali mať vždy aktualizované. Okrem toho, že sa tak dostaneme však ku klasickým verziám aplikácie, ktoré nám ponúkne náš smartfón v nastaveniach v časti aktualizácie systémových aplikácií, môžeme tieto aplikácie aktualizovať na novšiu verziu. Častokrát sa totiž stáva, že nám Xiaomi podsunie aktualizáciu aplikácie pričom novšia verzia už na svete je. Ak sa tak chceme dostať k najnovším funkciám, využívanie tejto aplikácie nám dokáže uľahčiť využívanie nášho smartfónu. Ako sme už spomínali, aplikáciu si môžeme voľne stiahnuť z Obchodu Play.

MIUIes - ROMs & Apps
MIUIes - ROMs & Apps
Developer: Aliseda Apps
Price: Free

Aplikácia v sebe skrýva aj skryté nastavenia

Mnohí fanúšikovia Xiaomi taktiež vedia, že sa v smartfóne nachádzajú niektoré funkcie sa nenachádzajú ako prístupné. Musíme si k nim dopomôcť rôznymi ďalšími aplikáciami, akou je napríklad nám známa aplikácia Activity Launcher, no poslúžiť nám k tomu môže aj táto aplikácia. V našom Xiaomi smartfóne sa tak jedným kliknutím vieme dostať napríklad k jeho IMEI číslu či stavu batérie, aký si nevieme pozrieť jednoducho v nastaveniach.

Bonusom tejto aplikácie je aj príjemný easter egg, ktorým je hra z Androidu 6. Možno si spomínate na hru, ktorá tvorila easter egg v tejto verzii systému a ak nie, ide o lietajúci objekt, ktorý sa snaží prejsť našou pomocou medzi dve prekážky, veľké marshmallow. Práve Marshmallow bol názov Androidu 6 a hru si môžeme opätovne zahrať aj v tejto aplikácii. Ako sme už však spomínali, aplikácia v sebe má aj nevýhodu. Je totiž celá v španielčine a jazyk aplikácie sa zatiaľ nedá zmeniť. V aplikácii pre vylepšenie Xiaomi sa však dá vyznať a môžeme sa v nej intuitívne orientovať aj keď neovládame španielčinu.

Poznali ste túto aplikáciu pre Xiaomi smartfóny aj predtým? A vyskúšate ju? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close