Takýto je odhad, koľko smartfónov bude Huawei schopný doručiť v tomto roku na trh

V prípade, ak nedôjde k zmierneniu sankcií, tak pokles dodaných smartfónov Huawei na trh bude významným. Takéto sú odhady!

Huawei_smartfon
Zdroj: Huawei, Vosveteit.sk

Spoločnosť Huawei je technologickým gigantom, ktorý si získal popularitu hlavne vďaka smartfónom. Spoločnosť mala dokonca skvelý nábeh na to, aby sa stala najväčším výrobcom smartfónov na svete.

Dáta spoločnosti Canalys však nedávno odhalili, že cesta za „vysneným“ prvenstvom nebola naplnené, ba naopak. Spoločnosť zaznamenala významný prepad predajov smartfónov. Napríklad v domácej Číne za uplynulý ucelený kvartál spoločnosť predala „len“ 18,8-milióna zariadení, čo predstavuje medziročný pokles o -44%. Ale aj napriek tomu si udržala prvenstvo. Druhým dychom však treba dodať, že už nie tak výrazne, ako tomu bolo v minulosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Cina_predaje smartfonov 4.kvartla
Zdroj: Canalys

Celkovo spoločnosť za uplynulý rok (vrátane globálneho trhu) predala približne 189-miliónov smartfónov, čo je po prepočte cca o -22% menej, ako rok dozadu. Len pre porovnanie, Apple predal 206-miliónov a Samsung 266,7-miliónov zariadení.

Samozrejme, dôvodom týchto čísiel nie je klesajúci záujem o telefóny, ale aktuálne prebiehajúca pandémia v kombinácii so sankciami zo strany amerických úradov, ktoré vo veľkej miere obmedzujú spoločnosti prístup ku kľúčovým komponentom na výrobu zariadení. Najvypuklejšia situácia je okolo procesorov, ktoré sú aktuálne pre Huawei nedostatkovým tovarom. Netreba však zabúdať, že sankcie sa nedotýkajú len procesorov, ale aj ďalších súčastí smartfónov vrátane softwaru.

Rok 2021 bude pre Huawei náročným rokom

Najnovšie portál kr-asia.com prichádza so zaujímavými správami, ktoré sa dotýkajú predpokladaného objemu smartfónov, ktoré bude Huawei schopný v priebehu tohto roku doručiť na trh.

Podľa publikovaných správ spoločnosť bude schopná doručiť v tomto roku na trh niečo medzi 70 až 80-miliónmi smartfónov. Portál odvolávajúc sa na zdroje z dodávateľského reťazca píše, že objednávky komponentov pre mobilné zariadenia sú nižšie približne o -60% v porovnaní s minulosťou.

Za týmto poklesom objednávok, ako sme už vyššie spomínali, stoja sankcie zo strany amerických úradov. Podľa zdrojov portálu objednávky sa primárne týkajú komponentov pre 4G zariadenia, ku ktorým má spoločnosť aj naďalej ako taký prístup.

Podľa publikovaných informácií portálom, spoločnosť Huawei sa odmietla k zverejneným správam vyjadriť. V každom prípade, Huawei nehádže flintu do žita. Len pár dní dozadu vyplávalo na povrch, že spoločnosť má v pláne v priebehu tohto roka predstaviť viacero vlajkových modelov smartfónov na čele so smartfónom P50.

Okrem iného sa spoločnosť snaží vyjednávať s americkými úradmi, aby došlo k zmierneniu sankcií. Spoločnosť rovnako niekoľko dní dozadu negovala správy, ktoré hovorili o možnom predaji licencií na výrobu vybraných vlajkových modelov smartfónov. Zároveň generálny riaditeľ spoločnosti Huawei sa pár dní dozadu vyjadril, že verí, že dôjde k zmierneniu sankcií, z ktorého budú profitovať všetci vrátane amerických firiem. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre