AppleSpravodajstvo

Takúto rýchlosť distribúcie iOS 14 môžu Android používatelia závidieť. iOS 14 má toľkoto % zariadení!

Apple v porovnaní s Androidom distribuuje najnovšiu verziu iOS bleskovo rýchlo.

Keď príde reč na rýchlosť distribúcie nových verzií Androidu, tak máloktorý používateľ povie, že je spokojný. Dôvodom je, že od oficiálneho uvoľnenia novej verzie operačného systému, častokrát ubehne od 6 do 18-mesiacov s výnimkou telefónov Pixel, kým si aktualizáciu nájdu prví používatelia vo svojich smartfónoch. Bohužiaľ je to spôsobené širokou diverzifikáciou smartfónov s operačným systémom Android a rovnako aj tým, že výrobcovia po uvedení novej verzie Androidu, len začínajú s jeho aktívnym testovaním.

Na druhej strane, aby sme Androidu nekrivdili, tak štatistiky ukazujú, že z roka na rok sa rýchlosť distribúcie novej verzie operačného systému zlepšuje. Obzvlášť v prípade vyššej strednej triedy a vyššej triedy smartfónov, kde nový OS je vo väčšine prípadoch distribuovaný pre prvú hŕstku zariadení v rozpätí 3 až 6 mesiacov. Samozrejme, hovoríme len o dobre zabehnutých výrobcoch smartfónoch, akým sú napríklad Samsung, či Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem iného treba povedať, že výrobcovia vo väčšine prípadov ponúkajú len 2, až 3-ročnú softwarovú podporu.  Inými slovami, ak bol telefón predstavený napríklad s Androidom 9, tak dostane aktualizáciu s Androidom 10 a 11. V niektorých málo prípadoch aj s Androidom 12.

Apple ukazuje, ako sa to már robiť!

Apple najnovšie na stránkach pre vývojárov aktualizoval štatistiky ohľadne distribúcie iOS 14 pre iPhone zariadenia k 24. februáru tohto roka. Z nich vyplýva, že  aktualizáciu spoločnosť Apple distribuuje celkom svižne.

Štatistiky ukazujú, že iOS 14 aktuálne nájdeme v 86% smartfónoch, ktoré nie sú staršie ako 4 roky.

distribucia iOS 14_k 24. februáru
Zdroj: developer.apple.com

Čo sa týka všetkých zariadení, tak Apple odhalil, že iOS 14 aktuálne nájdeme na 80% zariadeniach vrátane starších smartfónov, ako sú 4 roky. Druhou najrozšírenejšou verziou iOS, je iOS vo verzii 13, ktorú nájdeme na 12% zariadeniach. Zaujímavosťou je, že len 8% zariadení má staršiu verziu ako je iOS 13.

distribucia iOS 14_k 24. februaru_vsetky zariadenia
Zdroj: developer.apple.com

Len pre porovnanie, Android 11, ktorý bol predstavený v septembri minulého roka, aktuálne nájdeme na približne 2,5% zariadeniach. Ako hodnotíte distribúciu nových verzií Androidu, prípadne iOS? Ste spokojný s rýchlosťou ako aj kvalitou aktualizácií? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Mimochodom, Apple predstavil iOS 14 v júni minulého roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close