ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Takto si do notifikačnej lišty v Androide môžete pridať skratky na aplikácie, či na ďalšie rôzne aktivity

Ide o najjednoduchší spôsob, ako si môžete pridať skratky na aplikácie a ďalšie aktivity do notifikačnej lišty

Android zariadenia v porovnaní s konkurenčným iOS majú niekoľko výhod. Jednou z nich sú bohatšie možnosti prispôsobenia zariadenia vrátane notifikačnej lišty. Vstavané nastavenia však majú niekoľko limitov obzvlášť v prípade notifikačnej lišty, do ktorej môžeme pridať len niekoľko preddefinovaných skratiek.

Na problém obmedzení s možnosťou pridávania skratiek, reaguje aplikácia Notification Shortcuts, ktorá umožňuje do prostredia notifikačnej lišty vložiť množstvo ďalších skratiek. Aplikácia je dostupnou v obchode Google Play a dostupnou je zadarmo. Stiahnuť ju môžete prostredníctvom odkazu nižšie.

Notification Shortcuts
Notification Shortcuts

Ako funguje aplikácia Notification Shortcuts?

Aplikácia vzhľadom na to čo ponúka, je vcelku jednoduchou na použitie. Nepotrebujete jej udeľovať ani žiadne špeciálne povolenia, či niečo podobné. Potom, ako zapnete aplikáciu, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie.

pridanie skratiek na aplikacie a akcii do notifikacnej listy v Androide_1
Zdroj: vosveteit.sk

Samotné pridanie aplikácie, či inej akcie je vcelku jednoduché. Postačí vám následne kliknúť na prázdnu ikonu „x“. Následne sa vám otvorí ponuka, ako môžete vidieť na druhom obrázku nižšie.

Ako môžete vidieť vyššie, tak používateľ má na výber hneď z niekoľkých možností. Ide napríklad o skratky na aplikácie, nastavenia, či pomocou sekcie „Shortcus“, môžete vytvoriť skratku na konkrétnu aktivitu. Napríklad na konverzáciu WhatsAppu, otvorenie Google Máp v režime šoférovania a podobne. Tu však treba dodať, že funkcia vytvorenia skratky na konkrétnu aktivitu, je dostupnou pre limitovaný počet aplikácií. Následne, ako povytvárate skratky, tak po zrolovaní notifikačnej lišty, ich budete mať dostupnými v rámci jej rozhrania, ako môžete vidieť nižšie na druhom obrázku. 

Do pozornosti vám tiež dávame, že v rámci rozhrania Notification Shortcuts si môžete zároveň upraviť počet zobratených ikon/skratiek na aplikácie, či vzhľad pozadia (pozn. redakcie: úprava pozadia je dostupnou len v platenej verzii aplikácie). Rovnako je aplikácia schopnou zobrazovať upozornenia z aplikácií. Funkciu je však potrebné aktivovať.

Tip redakcie: V prípade, ak sa vám automaticky vypína aplikácia po určitom čase, tak si vypnite optimalizáciu batérie pre danú aplikáciu. Môžete tak spraviť pomocou cesty Batéria a výkon > Aplikácie a šetrenie batérie > vyhľadajte aplikáciu > a nastavte žiadne obmedzenia. 

Páči sa vám aplikácia? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach, prípadne nás podporte lajkom na sociálnej sieti Facebook.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close