Takto prepneš aplikácie, ktoré aktívne nepoužívaš, do hlbokého spánku. Nebudú ti na pozadí míňať batériu!

Pozri sa, ako môžeš pridať aplikácie v tvojom telefóne do hlbokého spánku. Poďakuje sa ti nielen batéria tvojho mobilu, ktorá vydrží fungovať následne dlhšie, ale pocítiš to aj na lepšom výkone mobilu.

aplikacie v hlbokom spanku
Zdroj: ArchiVIz / depositphotos.com, úprava Vosveteit.sk

Každý z nás sa už určite už niekoľkokrát stretol s tým, že sa mu telefón vybíja rýchlejšie, ako by sa mal. Najčastejšou príčinou sú práve aplikácie. Mnohé z nich pri tom ani nemusíme používať. Stačí, aby boli spustené a fungujú na pozadí. Najhoršie na tom je, že používatelia o tom často ani nemusia vedieť, že niektoré aplikácie môžu spôsobovať problémy.

Uspávanie aplikácií je užitočné z viacerých dôvodov. V prvom rade ide najmä o zníženie spotreby energie – aplikácie bežiace na pozadí môžu spotrebovať veľa energie, čo vedie k rýchlejšiemu vybíjaniu batérie. Menej bežiacich aplikácií súčasne znamená aj nižšiu záťaž na procesor, RAM a ďalšie komponenty v zariadení, ktoré sa starajú o jeho chod, čo prispieva nielen k dlhšej výdrži batérie, ale aj ku komfortnejšiemu používaniu mobilu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie je to len o batérii, samozrejme čím menej aplikácii máš na pozadí aktívnych = tým budú rýchlejšie reakcie systému. Je to výsledkom toho, že uspaté aplikácie uvoľnia operačnú pamäť RAM, čo môže zlepšiť celkový výkon.

Ako teda môžeš pridať aplikácie do hlbokého spánku?

  • Ako prvé otvor Nastavenia tvojho mobilu, kde prejdi nižšie do sekcie Starostlivosť o batériu a zariadenie.
  • Prejdi teraz do sekcie Batéria.
  • Klikni na Limity používania na pozadí, dobré je zapnúť aj uspanie nepoužívaných aplikácii. Potom sa ti budú automaticky prepínať aplikácie, ktoré si dlhšiu dobu nepoužil do režimu spánku.
  • Následne prejdi na sekciu aplikácie v hlbokom spánku, kde ich môžeš pridať pomocou ikony plus (+) v pravom hornom rohu.
  • Teraz, keď si sa dostal až sem, už ti stačí len vybrať aplikácie, ktoré nepoužívaš tak často alebo ktoré nechceš, aby ti bežali na pozadí mobilu.

Ak by si potreboval vidieť návod na snímkach obrazovky, tak ti ich prikladáme nižšie.

Na záver pripomínam, že tento návod je urobený pre smartfóny značky Samsung. Nie každá značka má rovnaké nastavenia, to znamená, že ak máš mobil od iného výrobcu, tak cesta k tejto funkcii môže byť mierne odlišnou. Nemala by byť ale zásadne inou. Prípadne môžeš skúsiť použiť našepkávač v hlavnej ponuke nastavení tvojho mobilu.

Aké ďalšie nastavenia, môžeš upraviť, aby ti batéria vydržala fungovať dlhšie?

Mimochodom, v tvojom smartfóne máš aj ďalšie nastavenia, prostredníctvom ktorých môžeš predĺžiť výdrž batérie tvojho mobilu.

  • Napríklad, môžeš prepnúť preferovanú 5G sieť na 4G sieť (aj keď si mimo 5G siete, tak mobil sa ti pravidelne pokúša prepnúť do 5G siete. Ak si v jej pokrytí a nevyužívaš jej potenciál, tak ti to mína viac batériu ako LTE).
  • Nastav si tmavý režim. Ten ti môže pomôcť ušetriť v priemere od 3 % do 9 % energie.
  • Ak máš v smartfóne viac účtov (napr. e-mailových), tak obmedz, ako často sa synchronizujú.
  • Jedným z najväčších žrútov energie je určovanie polohy. Obmedz fungovanie polohy pre konkrétne aplikácie. Ušetríš tým kvantum energie v mobile.

Záverom nám dovoľ dať ti ešte jeden tip. Nedávno sme priniesli článok, vďaka ktorému môžeš zistiť, aké aplikácie na pozadí telefónu komunikujú so vzdialenými servermi. Týmto aplikáciám, keď obmedzíš fungovanie na pozadí mobilu, pocítiš to aj na výdrži batérie. Budeš prekvapený, koľko aplikácií takto funguje bez toho, aby si si to riadne uvedomoval.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre