Návody

Takto môžete zmeniť tón notifikácie vo vašom Androide na úrovni aplikácie

Pozrite si návod krok po kroku, ako môžete na úrovni aplikácie zmeniť tón upozornenia aplikácie vo vašom Android smartfóne.

Väčšina z nás využíva funkciu upozornení, resp. notifikácií z aplikácií. Využívame ju najmä za účelom, aby sme boli neustále informovaní, napríklad o nových správach z četovacích aplikácií. Tón upozornenia si môžeme zapnúť prostredníctvom nastavení telefónu, najčastejšie v sekcii Zvonenia. Vedeli ste však, že tón upozornenia si môžeme upraviť i na úrovni aplikácie? Môžete si tak nastaviť iný tón notifikácie pre konkrétnu aplikáciu, ktorú chcete odlíšiť od ostatných. Nižšie vám ukážeme, ako na to.

Takto si môžete zmeniť tón upozornenia na úrovni aplikácie

Nemusíte sa báť, že nastavenie upozornenia na úrovni aplikácie, je zložité. Zvládne to i menej zručný používateľ. Návod nižšie vám ukážeme na smartfóne Xiaomi Poco F2 Pro. Postup ako taký, je však vo všeobecnosti veľmi podobným a to bez ohľadu na to, od akého výrobcu smartfónu, máte telefón.  Poďme sa teda pozrieť, ako na to.

V prvom kroku si otvorte nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie správy aplikácií. V našom prípade sa táto sekcia volá Aplikácie. Potom zvoľte možnosť Spravovať aplikácie.

Následne sa vám otvorí zoznam softvéru nainštalovaného vo vašom telefóne, z ktorého vyberte aplikáciu, pri ktorej chcete zmeniť predvolený tón upozornenia na iný. V našom prípade sme zvolili aplikáciu Správy. Potom, ako sa vám otvorí správa aplikácie, tak zvoľte možnosť Upozornenia.

Následne v rámci ďalšej ponuky, ktorá sa vám otvorí, zvoľte Prichádzajúce správy. V prípade, ak by ste zvolili inú aplikáciu, napríklad WhatsApp, tak v rámci nastavení budete mať i ďalšie možnosti upozornení, napríklad pre skupinové čety. Vráťme sa však späť k téme. Potom, ako zvolíte možnosť Prichádzajúce správy, tak otvorte možnosť Zvuk. Následne budete môcť zmeniť predvolený tón upozornenia.

Pevne veríme, že tip na funkciu bol pre vás užitočným. Budeme radi, ak nás podporíte prostredníctvom sledovania na sociálnej sieti Facebook, alebo zdieľaním článku.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close