SpravodajstvoXiaomi

Takto môžete zistiť, či vaše Xiaomi dostane MIUI 13 a Android 12. Zaberie vám to len pár sekúnd!

MIUI 13, ale i Android 12 je na ceste pre desiatky Xiaomi smartfónov. Pozrite sa, ako môžete zistiť, či váš smartfón je kompatibilný s nadchádzajúcou veľkou aktualizáciou.

Hoci téma Androidu 12 je v súčasnosti na ústupe, tak v Xiaomi komunite sa o nej diskutuje v poslednej dobe vo zvýšenej miere. Dôvodom je očakávaný príchod nadstavby MIUI 13, ktorá bude v mnohých prípadoch založená na najnovšej verzii operačného systému Android.

Druhým dychom treba dodať, že nie každý Xiaomi/Redmi/Poco smartfón dostane MIUI 13. Na druhej strane treba uviesť, že posledné správy naznačujú, že väčšina dostupných zariadení na našom trhu, aktualizáciu s najnovšou verziou MIUI dostane. Rovnako treba uviesť, že hoci nie všetky, ale mnohé z nich dostanú nadstavbu založenú na Androide 12. Posledné správy ohľadne kompatibility nadstavby so smartfónmi Xiaomi poukázali na 118 kompatibilných modelov zariadení. Vo všeobecnosti platí, že Xiaomi distribuuje 2 veľké aktualizácie systému a 3 veľké aktualizácie MIUI.

Je váš smartfón medzi kompatibilnými zariadeniami?

Otázkou je, dostal sa i váš smartfón na zoznam podporovaných zariadení? Zistiť odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduché. Zaberie vám to niekoľko desiatok sekúnd. Umožní vám to špecializovaná aplikácia MIUI Downloader | News & Apps, za ktorou stojí známa Xiaomi komunita Xiaomiui. Aplikáciu môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play, dostupnou je zadarmo.

MIUI Downloader | News & Apps
MIUI Downloader | News & Apps
Developer: Xiaomiui
Price: Free

Potom, ako stiahnete a otvoríte aplikáciu, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť na prvej snímke nižšie. Aplikácia rovnako identifikuje i váš smartfón. Keď kliknete na váš model telefónu, tak sa dostanete k posledným dostupným verziám MIUI pre váš model telefónu (MIUI Stable, Xiaomi.eu ROM, MIUI Daily Beta, Mi Pilot). Následne zrolujte ponuku do sekcie „Miscellanaous“, kde uvidíte položky MIUI 13 Eligibility chcek a Android 12 Eligibility chceck. Prostredníctvom týchto dvoch sekcií môžete skontrolovať kompatibilitu vášho Xiaomi smartfónu s nadchádzajúcimi veľkým aktualizáciami systému.

Ako vidíte, je veľmi jednoduché skontrolovať, či sa váš Xiaomi mobil aktualizuje na MIUI 13 a Android 12 pomocou aplikácie MIUI Downloader pričom vám to nezaberie veľa času. Dostane váš smartfón najnovšiu verziu MIUI a Androidu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. Mimochodom, Xiaomi má predstaviť MIUI 13 približne v polovici nasledujúceho mesiaca. V tomto prípade pôjde však o predstavenie nadstavby pre Čínu a očakávame, že následne nebude spoločnosť dlho odkladať predstavenie aktualizácie i pre globálny trh.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close