NávodyXiaomi

Takto môžete vo vašom Xiaomi reštartovať nastavenia Wi-Fi, internetu, či Bluetooth a vyriešiť gro problémov s pripojením

Pri problémoch s Wi-Fi, mobilným internetom, či Bluetooth, častokrát stačí reštartovať tieto nastavenia. Pozrite sa, ako na to v Xiaomi smartfóne.

Internetové pripojenie je dnes už povinnou jazdou väčšiny používateľov smartfónov. Najčastejšie za týmto účelom využívame najmä Wi-Fi pripojenie. Rovnako však využívame i mobilné dáta a to hlavne, ak sme mimo nášho domova. Nie je ničím príjemným, keď nám internet nefunguje tak, ako má. Častokrát zdrojom problému nie je poskytovateľ internetu, ale zariadenia a to aj napriek tomu, že dlhú dobu nám mohlo všetko fungovať správne a dobre.

Niekedy sa môže jednoducho niečo pokaziť na pozadí, čo sa stará o chod funkcií smartfónu. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa napríklad odporúča z času na čas reštartovať smartfón, kedy okrem toho, že dôjde k riadnemu premazaniu RAM pamäte, tak sa všetky procesy vypnú a následne pri zapnutí zariadenia znova naštartujú.

Preto reštartovanie nastavení Wi-Fi, mobilného internetu, ale i Bluetooth, môže byť niekedy najjednoduchším a zároveň najefektívnejším spôsobom, ako môžeme opraviť problémy s pripojením sa k internetu, či k ďalším Bluetooth zariadeniam.

Takto môžete reštartovať nastavenia Wi-Fi, mobilného internetu, ale i Bluetooth

Našťastie, nadstavba Xiaomi smartfónov, MIUI, ponúka nastavenia, prostredníctvom ktorých možno reštartovať nastavenia Wi-Fi, mobilného internetu, ale i Bluetooth. Postup ako na to, je veľmi jednouchý a my vám nižšie ukážeme, ako na to.

V prvom kroku si otvorte Nastavenia vášho smartfónu a potom choďte do sekcie Pripojenie a zdieľanie. Následne zvoľte možnosť Obnoviť Wi-Fi, mobilné siete a Bluetooth. V spodnej časti zvoľte možnosť Resetovať nastavenia.  Postup nižšie je dostupný na smartfóne Poco F2 Pro pri verzii MIUI 12.5.2. Vo všeobecnosti však platí, že postup je rovnakým aj v prípade ďalších Xiaomi zariadení.

Potom, ako reštartujete tieto nastavenia, tak zariadenie reštartuje nastavenia Wi-Fi, mobilného internetu, ale Bluetooth, ktoré budete mať nastavené,  ako keby ste smartfón práve rozbalili a začali ho používať. Pevne veríme, že tento tip na toto nastavenia, v prípade ak sa stretávate s problémy s pripojením k internetu, či k Bluetooth zariadeniam, vám pomohol. Budeme radi, ak nás podporíte, či už lajkom našej Facebook stránke, alebo zdieľaním článku.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close