NávodySamsung

Takto môžete vo vašom Samsung telefóne volať cez WiFi (VoWiFi). Poznáte túto funkciu?

Zapnutie funkcie VoWiFi v telefónoch spoločnosti Samsung vám zaberie pár desiatok sekúnd.

Naše smartfóny skrývajú mnoho funkcií, ktoré čakajú na svoje objavenie. Nie v tak dávnej minulosti sme vám ukázali, ako môžete zapnúť funkciu VoWiFi v telefónoch spoločnosti Xiaomi, či Huawei. Dnes vám ukážeme, ako túto funkciu môžete aktivovať aj v smartfónoch od Samsungu.

Čo je to VoWiFi?

Predtým, ako sa vrhneme do aktivácie funkcie VoWiFi, tak je dobre povedať, o čo vlastne ide. Ide o technológiu, ktorá umožňuje telefonovať prostredníctvom WiFi siete namiesto bežnej mobilnej siete. Výhodou tohto typu telefonovania je, že môžete prostredníctvom nej telefonovať aj v prípade, ak ste mimo pokrytia mobilného signálu. Samozrejme, musíte mať k dispozícii internet.

Rovnako treba uviesť, že túto funkciu musí podporovať aj váš mobilný operátor. Dobrou správou však je, že v našich končinách túto technológiu podporuje väčšina mobilných operátorov.

Ako môžete zapnúť funkciu VoWiFi v Samsung telefóne?

Poďme sa teraz pozrieť na to, ako môžete túto funkciu zapnúť v telefónoch spoločnosti Samsung. Je to pomerne jednoduché a nezaberie vám to viac, ako niekoľko desiatok sekúnd. Všetko čo k tomu budete potrebovať, je originálna aplikácia Telefón od spoločnosti Samsung.

Potom, ako si otvoríte aplikáciu Telefón, bez ohľadu na to, na akej karte ste (Klávesnica, Nedávne, Kontakty), kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a otvorte Nastavenia aplikácie. V rámci ponuky, ktorá sa vám zobrazí, zapnite funkciu Volanie cez Wi-Fi.

Či vám funkcia riadne funguje zistíte nasledovne. Vypnite si aplikáciu a potom ju opäť zapnite. Je to potrebné za účelom, aby došlo k premazaniu cache súborov. Otvorte si teraz kartu Klávesnica a v spodnej časti by ste mali vidieť ikonku telefónu spolu s ikonou WiFi (ak ste zároveň aj pripojený k WiFi). Ak ikonu telefónu vidíte ako nižšie na obrázku, tak funkciu váš mobilný operátor podporuje a máte ju aktívnu. Potom, ako začnete telefonovať, tak hovor bude prebiehať prostredníctvom technológie WiFi.

Ako aktivovat VoWiFi v Samsung telefone_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil a hlavne, že ju využijete.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close