APLIKÁCIE A HRYNávody

Takto môžete odstrániť objekty z fotografií. Nezaberie vám to viac času, ako niekoľko sekúnd!

Pozrite si návod, ako môžete prostredníctvom aplikácie Snapseed od spoločnosti Google odstrániť objekty z fotografií vo vašom smartfóne.

Telefóny spoločnosti Google, Pixel, patria medzi populárne zariadenie medzi ľuďmi, ktorí radi fotografujú. Dôvodom je najmä prítomnosť aplikácie Google Kamera, ktorá patrí medzi tie lepšie. Rovnako sa obľube tešia však i ďalšie vstavané aplikácie a funkcie v telefónoch Pixel. Jednou z nich je napríklad „Magic Eraser“. Ide o funkciu, ktorá umožňuje odstraňovať objekty z fotografií prostredníctvom umelej inteligencie.

Funkcia, prostredníctvom ktorej môžete odstraňovať objekty z fotografií, je dostupnou aj prostredníctvom aplikácie Snapseed. Ide o aplikáciu, za ktorej vývojom stojí spoločnosť Google. Nižšie vám ukážeme, ako funguje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Snapseed: Je jedna zo šikovnejších aplikácií na úpravu fotografií

Ako sme už vyššie uviedli, tak aplikácia umožňuje odstraňovať objekty z fotografií. Disponuje však i ďalšími užitočnými funkciami na úpravu snímok. Umožňuje napríklad vytvárať dvojité expozície, konvertovať farebné fotografie do čiernobielych, otáčať fotografie, orezávať ich, kresliť do fotografií a podobne. Vráťme sa však späť k téme, ktorou je odstraňovanie objektov z fotografií.

Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom, ako otvoríte aplikáciu, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť na prvej snímke nižšie. Následne kliknite na tlačidlo „+“ a potom vyberte fotografiu, z ktorej chcete odstrániť objekt. Ako otvoríte fotografiu, tak v spodnej časti obrazovky zvoľte možnosť Nástroje.

V ďalšom kroku zvoľte možnosť Čistenie. Potom je potrebné označiť na fotografii objekt, ktorý chcete z nej odstrániť. Následne dôjde k odstráneniu objektu z fotografie. Funkcia funguje na tom princípe, že algoritmus vyplní prázdny priestor farbami, ale i motívom, ktorý bol na okolí objektu tak, aby zapadal.

Samozrejme, musíte mať na pamäti, že Snapseed vám nedovolí vymazať veľmi veľké objekty alebo veľmi veľké oblasti fotografie, ale na odstránenie stredne veľkých objektov a ľudí z fotografie to funguje naozaj dobre. Ako odstránite objekt z fotografie, tak ju budete môcť exportovať a uložiť do svojho zariadenia. Rovnako môžete snímok i zdieľať priamo z rozhrania aplikácie, či s ním ďalej pracovať.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu, ale aj ako na funkciu, sa vám páčil. Budeme radi, ak nás podporíte, či už sledovaním na sociálnej sieti Facebook, alebo prostredníctvom zdieľania článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close