SamsungSpravodajstvo

Takto mal pôvodne vyzerať smartfón bez fyzických tlačidiel od Samsungu. Projekt bol nakoniec úplne zrušený

Smartfón mal byť pôvodne vylepšeným derivátom vlajkového smartfónu Galaxy Note 10

Ešte v máji tohto roku sme vás informovali o naozaj ambicióznom projekte, za ktorým stála spoločnosť Samsung. Išlo o smartfón bez akýchkoľvek fyzických tlačidiel, ktorý bol pôvodne označovaný za nového predstaviteľa modelového radu Galaxy Note. S odstupom času sa ale všetky informácie o záhadnom zariadení vyjasnili a v dnešných dňoch už konečne vieme, že šlo o úplne iný smartfón. S najnovšími informáciami prišiel známy leaker Ice Universe, ktorý na sociálnej sieti Twitter zverejnil niekoľko zaujímavých, doposiaľ neznámych detailov.

Smartfón mal byť derivátom nového Galaxy Note 10

Ako uvádza spomínaný leaker Ice Universe vo svojich nedávnych Tweetoch, smartfón bez akýchkoľvek fyzických tlačidiel sa mal náramne podobať na vlajkový Galaxy Note 10. Záhadný smartfón bol interne označovaný ako Project R6, čo značí, že smartfón mal byť súčasťou modelového radu Galaxy A. Najväčším rozdielom medzi smartfónom Project R6 a vlajkovým Galaxy Note 10 mal byť práve vzhľad, ktorý bol dotiahnutý takmer do dokonalosti. Ambiciózne plány ale Samsung nakoniec úplne zavrhol.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mysteriózny smartfón mal byť takmer identický s vlajkonosičom aj po výkonnostnej stránke. V jeho útrobách sa mal totižto nachádzať vlajkový procesor Snapdragon 855. Ak by taký smartfón Samsung naozaj predstavil, kúpa nového Galaxy Note 10 by bola pre väčšinu bežných zákazníkov úplne irelevantná. Skvelý dizajn tak bol zavrhnutý zrejme aj z interných dôvodov, ako aj z konkurenčných dôvodov. Leaker Ice Universe totižto ešte nedávno upozornil na to, že Project R6 bol údajne zrušený kvôli obchodnému sporu medzi USA a spoločnosťou Huawei. V Samsungu jednoducho dúfali, že konkurencia nedokáže vytvoriť „dokonalejší“ smartfón, ako Galaxy Note 10. Prvotné leaky pripravovaného Mate 30 Pro od Huawei ale naznačujú, že čínsky gigant to zrejme dokáže aj napriek nepríjemnému obchodnému sporu s USA.

Problém s odolnosťou

Na zahraničných portáloch sa v súvislosti s úplne bezrámčekovým dizajnom na zariadení Project R6 spustila búrlivá debata ohľadom odolnosti takéhoto zariadenia. Viacero ľudí vyjadrilo obavy z takéhoto dizajnu, keďže hrany zariadenia môžu byť náchylné na odreniny, či rôzne puknutia, čo by následne znamenalo výmenu displeja. Myslíte si, že aj to bol jeden z faktorov, kvôli ktorému nakoniec Samsung celý projekt zrušil? Dajte nám vedieť do komentárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close