Spravodajstvo

Takto bude vyzerať nové rozhranie súvisiace so sťahovaním súborov v Chrome. Ako sa vám pozdáva?

Klasickému rozhraniu sťahovania súborov, ako ho poznáme, čoskoro odzvoní! Príde nové užívateľské rozhranie. Pozrite sa, ako sa zmení!

Google pomaly finišuje prípravy nového používateľského rozhrania pre sťahovanie v jeho populárnom prehliadači Chrome. V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako bude toto prostredie fungovať a ako bude vyzerať. Na informáciu upozornil web neowin.net.

Populárny prehliadač Chrome z dielne Google čaká zmena. Dlhé roky sme v tomto prehliadači boli zvyknutí na to, že stiahnuté súbory, prípadne ich sťahovanie, nám Chrome zobrazoval v spodnej lište, ktorá sa podľa potreby zjavila. Tomuto štýlu sťahovania zrejme odzvonilo.

Ako bude vyzerať nové používateľské prostredie sťahovania?

Po novom sa chce Chrome inšpirovať používateľským rozhraním prehliadačov, ktoré nájdeme vo  Firefoxe alebo v prehliadači Microsoft Edge. Všetky veci, ktoré sa týkajú sťahovania súborov budú presunuté  na panel nástrojov prehliadača, konkrétne do jeho pravého rohu, v mieste nainštalovaných rozšírení a nastavení profilu.

A zdá sa, že používatelia tohto populárneho prehliadača na túto zmenu ani nebudú musieť dlho čakať. Google totiž spustil testovanie tejto funkcie vo poslednej verzii Chrome Canary. Túto zmenu si všimol používateľ Redditu, u/Leopeva64-2, ktorý potvrdil premiestnenie informácií o stiahnutí súborov do panela nástrojov.

Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie, ikona má počas aktívneho sťahovania modrú farbu, no ak žiaden sťahovanie aktívne nie je, zmení svoju farbu na sivú. Neskôr, potom ako je dokončené sťahovanie, ikona úplne zmizne.

chrome download
Zdroj: neowin.net

Možno vás zaujme fakt, že ikona je pomerne malá oproti ostatným ikonám v paneli nástrojov. Je to ale z toho dôvodu, že v plnej verzii sa očakávajú ešte isté úpravy ikony, hlavne jej zaokrúhlenie a mierne zväčšenie.

Testovaním tejto zmeny v prehliadači Chrome Canary môžeme očakávať príchod nového užívateľského prostredia sťahovania čoskoro, no zo strany Googlu nebol daný žiadny oficiálny dátum. Preto môžeme len napäto očakávať, kedy Google prinesie túto zmenu do stabilnej verzie. Za nás je toto určite veľmi pozitívny krok k zlepšeniu prehľadnosti celého procesu sťahovania, ktorého umiestnenie na spodnej lište vedelo byť často chaotické a mätúce.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close