SpravodajstvoXiaomi

Takto bude vyzerať logo nadstavby MIUI 14: Xiaomi ju predstaví už v najbližších dňoch

Nadstavba MIUI 14 sa o chvíľu stane skutočnosťou. Z oficiálnych zdrojov sa ku nám dostali základné informácie o veľkej aktualizácii.

O nadstavbe MIUI 14 sme v priebehu roka počuli viacero rôznych špekulácií. Už dlhšiu dobu môžeme sledovať rôzne zoznamy podporovaných zariadení, ktoré by novú verziu nadstavby od Xiaomi mali získať. Napriek tomu však nikdy nešlo o oficiálny zoznam, ku ktorému sa zrejme dostaneme až po jej predstavení. Aktuálne sa však môžeme pozrieť na oficiálne logo nadstavby, ktoré pozostáva z jednoduchých prvkov, čím naznačuje aj vlastnosti úpravy operačného systému Android. Toto logo sa ku nám dostalo prostredníctvom komunity Xiaomiui, ktorá sa ku nej dostalo prostredníctvom oficiálneho príspevku hlavného predstaviteľa nadstavby MIUI, Jin Fana. A ak aj vy vlastníte smartfón od spoločnosti Xiaomi, nové informácie vás budú určite zaujímať.

Jednoduché prvky loga, zjednodušená nadstavba

Keď sa pozrieme na nové logo, môžeme si všimnúť jemné farby, pričom pozostávajú z prechodov medzi fialovou a ružovou. Aj línia číslovky štrnásť je jednoduchá a nesústreďuje sa na žiadne komplikované dizajnové prvky. Logo nadstavby zvyčajne odzrkadľuje vlastnosti najnovšej nadstavby, pričom pri MIUI 14 môžeme poukázať na minimalizmus. Už teraz vieme, že najnovšia verzia softvéru od Xiaomi má prísť s prehľadnejším používateľským prostredím. K tomu má dopomôcť absencia zbytočného bloatware a rovnako aj reklám.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Okrem toho očakávame, že nadstavba MIUI 14 príde už v priebehu tohto mesiaca po boku modelov z radu Xiaomi 13. Tie už s novou verziou majú prísť pri predstavení, pričom nadstavbu doplní operačný systém Android 13. Niektoré zdroje poukazujú aj na začiatok decembra, no vzhľadom k nedávnemu predstaveniu nového vlajkového procesora Snapdragon 8 Gen 2 rátame s tým, že sa Xiaomi poponáhľa a predbehne konkurenčné spoločnosti s jeho nasadením.

MIUI 14 zapracuje na stabilite a použiteľnosti

Ako sme už vyššie načrtli, Xiaomi sa tento rok vo svojom systéme zbaví nepotrebného bloatware a reklám, ktoré používateľov len otravovali. Namiesto toho sa môžeme tešiť na systém, ktorý bude jednoduchý, intuitívny a má byť prvým krokom k zjednodušeniu nadstavby MIUI. Ako sme sa totiž dozvedeli z vyjadrenia predstaviteľa nadstavby MIUI, verzia MIUI 14 má byť len začiatkom k niečomu veľkému.

Počas posledného roku sa náš tím spojil a vynaložil veľké úsilie. MIUI 14, ktoré uvidíte už čoskoro, je len začiatkom.

Jedným z cieľov nadstavby MIUI 14 je čo najviac zjednodušený a ľahký systém pre vlajkové lode smartfónov.

Ako môžete vidieť toto vyjadrenie, budúcnosť nadstavby MIUI má byť svetlá. My už sa nevieme dočkať, kedy budeme môcť nové funkcie otestovať. V každom prípade rátame s tým, že nová verzia fanúšikov poteší vo viacerých smeroch, keď napraví chyby posledných rokov. Ako sme už vyššie uviedli, predstavenie nového systému má prebehnúť už v najbližších dňoch až týždňoch.

Tešíte sa na predstavenie najnovšej verzie nadstavby? A rátate s aktualizáciou aj na váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close