Spravodajstvo

Svet sa „prepol“ do 5G éry. Takto vyzerajú predaje smartfónov s podporou sietí 5. generácie v porovnaní so 4G telefónmi

Po prvýkrát v histórii predaje 5G smartfónov prekonali predaje telefónov s podporou 4G. Stalo sa tak v januári tohto roka.

Éra 4G smartfónov sa pomaly blíži ku svojmu koncu, ukazujú dáta spoločnosti counterpointresearch.com. Približne dva roky dozadu sa začali objavovať na trhu prvé smartfóny s podporou sietí piatej generácie. Tie sa stali medzičasom cenovo dostupnými a postupne začali nahrádzať 4G telefóny.

Najnovší report zo spoločnosti Counterpointresearch ukazuje, že nastal v oblasti predaja telefónov zlom. Analytici konkrétne poukazujú na to, že po prvýkrát predaje 5G smartfónov prekonali predaje 4G telefónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predaje 5G smartfónov prekonali predaje 4G telefónov

Podľa publikovaných dát v priebehu januára tohto roka, 5G smartfóny tvorili na dodávkach všetkých telefónov 51%. Treba však uviesť, že vývoj predajov smartfónov s podporou sietí piatej generácie sa od regiónu k regiónu líši. Najväčšia penetrácia 5G telefónov bola v Číne, kde 84% predaných zariadení disponovalo touto technológiou. Neznamená to však, že by sa tomuto typu telefónov nedarilo aj v ostatných častiach sveta. Napríklad v Severnej Amerike bola penetrácia týchto zariadení na úrovni 73%. V Európe sa 5G zariadenia podieľali na celkových predajoch telefónov v objeme 76%.

predaje 5G telefonov vs predaje 4G telefonov
Zdroj: Counterpointresearch

Analytici odôvodňujú nárast predajov 5G telefónov viacerými faktormi. Jedným z nich je napríklad to, že v októbri 2020 spoločnosť Apple predstavila prvé 5G telefóny. Výskumníci ďalej hovoria aj o dostupnejších čipoch s podporou tejto technológie, ktoré dnes nájdeme aj v lacnejších zariadeniach. Counterpointresearch ďalej píše, že penetrácia telefónov s podporou sietí piatej generácie bude aj naďalej stúpať pričom hovoria, že v najbližšej dobe sa stanú tieto zariadenia mainstreamovými aj v regiónoch ako je Latinská Amerika, Stredný východ, ale aj Tichomorie, či Ázia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close