NávodyXiaomi

Sú snímky obrazovky z vášho Xiaomi tmavé? Takto jednoducho sa dá táto funkcia vypnúť!

Ak vaše snímky obrazovky v nadstavbe MIUI 12 zostávajú zašednuté, pozrite sa, ako túto funkciu jednoducho vo vašom smartfóne vypnúť.

Nadstavba MIUI 12 nám priniesla mnoho nových funkcií. Jednou z nich bol i pokročilejší tmavý režim 2.0, ktorý umožňuje „vynútiť“ tmavý režim i tam, kde oficiálne nie je podporovaný. Tmavý režim 2.0 však priniesol i možnosť tmavších snímok obrazovky, ktoré sa stali tmavšími automaticky. Veríme, že táto funkcia dokáže byť celkom otravná a pre niekoho nie príliš vyhovujúca. Ako teda vrátiť snímky obrazovky z vášho Xiaomi do pôvodného stavu? Riešenie je viac než jednoduché a zvládnete to za pár sekúnd.

Zbavte sa tmavých snímok obrazovky v pár krokoch

Ak patríte medzi tých, ktorí často vytvárajú snímky obrazovky a ukladajú si tak dôležité informácie do svojho smartfónu, alebo si takýmto spôsobom len ukladáte rôzne obrázky do smartfónu, určite nie je príjemné, ak vám niečo zmení farbu snímky obrazovky. Nižšie sa môžete pozrieť na dve snímky porovnávajúce klasickú snímku obrazovky a „zatmavenú“ snímku z MIUI 12.

Ak tento problém trápi i vás, ste na správnom mieste. Ako sa teda zbaviť nepríjemnej čiernej témy na našich snímkach? Postup je jednoduchý a zaberie vám len pár sekúnd.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Zvoľte možnosť Obrazovka
  • Klepnite na Viac možností Tmavého režimu
  • Vypnite funkciu Prispôsobiť tapetu Tmavému režimu

Pre koho je tmavý režim vhodný?

Tmavý režim je isto obrovským pomocníkom u smartfónov s AMOLED či OLED displejom. Dokáže šetriť energiu smartfónu, ktorej nikdy nie je dosť a zabezpečiť mu tak pár minút využívania navyše. Pre majiteľov smartfónov s IPS LCD displejom je však tmavý režim len akýmsi okrasným prvkom, no ak ste raz na tmavú tému zvyknutí, jeho využívanie dáva zmysel.

Xiaomi so svojím tmavým režimom 2.0 priniesol do smartfónov pokročilé funkcie, ktoré však nemusia byť vhodné pre každého. Z tohto dôvodu nám preto umožňuje si tmavý režim prispôsobiť podľa seba, čo je určite vhodným riešením.

Využívate tmavý režim vo vašom Xiaomi smartfóne i vy? A užívate si i úsporu batérie s AMOLED displejom, alebo ho využívate čisto zo zvyku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close