SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Sú skladateľné smartfóny pasé? Už aj Xiaomi, rovnako ako i Samsung, pracuje na novom type zariadenia!

Patent spoločnosti Xiaomi, ktorý vyplával na povrch odhaľuje, že spoločnosť pracuje na podobnom smartfóne, ako i Samsung, či TCL.

Skladateľné smartfóny v priebehu posledných rokov získavajú čoraz viac na popularite. Zatiaľ, čo v roku 2020 ich bolo dodaných na trh okolo 3 miliónov, tak v tomto sa očakáva, že ich bude dodaných 9 miliónov. V roku 2022, by ich malo byť na trh dodaných okolo 16 miliónov a rok na to, raz toľko.

Posledné dni môžeme však v čoraz väčšej miere čítať o novom type zariadení, ktoré využívajú technológiu rozšíriteľných displejov. Takýto prototyp zariadenia pár dní dozadu ukázala spoločnosť TCL. Rovnako treba povedať, že sa na verejnosť dostal i patent spoločnosti Samsung, ktorý odhalil, že aj kórejský výrobca smartfónov rovnako pracuje na telefóne s vysúvacou obrazovkou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovší patent, na ktorý poukazuje portál MyDrivers odhaľuje, že i čínsky gigant, Xiaomi, pracuje na obdobnom smartfóne.

Xiaomi pracuje na smartfóne s rolovateľným displejom

Patent spoločnosti Beijing Xiaomi Mobile Software Co., Ltd. odhaľuje, že čínsky gigant pracuje na smartfóne s pohyblivou doskou, na ktorej je umiestnený výsuvný displej. Patent ukazuje zariadenie, ktoré disponuje mechanizmom, ktorý je schopný rozrolovať, resp. navinúť displej a schovať ho do teľa zariadenia.

xiaomi patent vysuvneho displeju
via mydrivers.com

Táto technológia na rozdiel od skladacích smartfónov nevytvára žiadne záhyby v bode zlomu. Rovnako však treba uviesť, že ide stále len o patent(y) a doposiaľ sme nevideli žiadne zariadenie tohto druhu, ktoré je dostupné i na trhu. V prípade spoločnosti TCL sa odhaduje, že svoj prvý smartfón s rolovateľným displejom predstaví najskôr v roku 2024. Môžeme teda predpokladať, že rovnaký deadline má i konkurencia.

Tak či onak, uvítali by ste tento typ smartfónov na trhu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close