AppleSpravodajstvoXiaomi

Štúdia odhaľuje, že Xiaomi telefóny strácajú svoju hodnotu pomalšie ako Apple, OnePlus, či Huawei

V Číne si svoju hodnotu najlepšie držia smartfóny Xiaomi a OnePlus. Apple prepadol až na 6. priečku

Keď príde reč na devalváciu hodnoty smartfónov, tak vo väčšine prípadoch najlepšie výsledky dosahuje spoločnosť Apple so smartfónmi iPhone (teda že hodnotu zariadení udržuje dlhšie ako konkurencia). Najnovšia štúdia, na ktorú poukazuje portál xiaomiadictos.com prichádza preto s vcelku prekvapivými výsledkami, ktoré hovoria o tom, že smartfóny spoločnosti Xiaomi si svoju hodnotu držia dlhšie ako konkurencia vrátane Apple. Zároveň treba dodať, že prieskum sa robil v domácej Číne, preto situácia na globálnom trhu môže byť odlišnou.

Na trhu dochádza k zmene

Nie je žiadnym tajomstvo, že krátko po predstavení nových produktov cena postupne opadá. Týka sa to všetkých výrobcov smartfónov, ako aj ďalších rôznych druhov odvetví priemyslu, či ide  o automobily, ďalšiu elektroniku a podobne. Jednoducho plynúcim časom opadá „nadšenie“ z nového produktu, lebo prichádzajú ďalšie inovatívnejšie produkty. Výrobcovia následne reagujú postupným znižovaním ceny. Ktorí výrobcovia smartfónov dokážu však udržať hodnotu svojich zariadení  najdlhšie?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dáta, za ktorými stojí organizácia Bao Mobile Value Research Institute odhaľujú, že Xiaomi je na domácom trhu výrobcom smartfónov, ktorého cena zariadení sa devalvuje najpomalšie v porovnaní s konkurenciou.

Publikovaná štúdia (Mobile Value Index for the First Half of 2020), ktorá sledovala ceny v oficiálnych retailových obchodoch za prvý polrok 2020 odhalila, že Xiaomi na hodnote svojich smartfónov stratil najmenej. Konkrétne hovoríme o devalvácii hodnoty zariadení za sledované obdobie na úrovni necelých 24%. V tesnom závese skončila spoločnosť OnePlus (s rozdielom pod 1%), pričom ďalší výrobcovia strácajú už výrazne viac. Prekvapením celého prieskumu je spoločnosť Apple, ktorá skončila až na 6. priečke. Smartfóny amerického Apple údajne stratili v priebehu prvého polroku na hodnote 32,22%.

devalvacia hodnoty smartfonov.jpg
via xiaomiadictos.com

Zároveň však treba dodať, že tento výsledok môže byť spôsobený aj tým, že Xiaomi tlačí svoje ceny zariadení čo najnižšie vrátane spoločnosti OnePlus už k dňu predstaveniu, pričom konkurencia má marže výrazne vyššie. Inými slovami, v prípade Xiaomi, či OnePlus, jednoducho cena nemá už kam padať.

Iný kraj, iný mrav

Ako sme v úvode hovorili, že štúdia bola robená na čínskom trhu, tak situáciu v iných regiónoch môže byť odlišnou. Dokazuje to aj štúdia, na ktorú sme upozorňovali v marci tohto roka. Z nej vyplynulo, že vo všeobecnosti Android smartfóny strácajú v porovnaní s iPhone zariadeniami svoju hodnotu výrazne rýchlejšie. Konkrétne hovoríme o 2-krát rýchlejšej strate hodnoty. Znamená to, že zatiaľ čo napríklad iPhone stratí na hodnote 50€, tak vlajkový Android smartfón stratí na hodnote 100€. V prípade lacnejších Android zariadení je tento prepad ešte citeľnejší.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close