NávodySpravodajstvoWindows

„Stratili“ ste kurzor myšky na obrazovke vo Windowse? Microsoft vám ju pomôže nájsť. Takto zapnete túto novú funkciu!

Microsoft sprístupňuje pre používateľov Windowsu funkciu lokalizácie kurzora myšky.

Určite to poznáte, zapnete počítač, prípadne sledujete nejaký film či seriál, a potrebujete dačo rýchlo spraviť vo vašom počítači, ale nevidíte, kde je kurzor myšky. V prípade zariadení macOS, existuje funkcia, kde ak zatrasiete myškou, tak vám operačný systém „nafúkne“ kurzor, aby ste ho rýchlo našli. V operačnom systéme Windows táto funkcia nebola dlho prítomnou, to sa však najnovšie mení.

Microsoft vám uľahčí lokalizovať stratený kurzor

Microsoft prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že sprístupňuje funkciu, prostredníctvom ktorej môžete lokalizovať kurzor vašej myšky. Nie je však vstavanou v operačnom systéme. Minimálne nateraz. Ale aj napriek tomu, aktivovanie tejto funkcie je veľmi jednoduché. Umožní vám to aplikácia PowerToys.

„Nemôžete nájsť svoju myš na obrazovke? PowerToys s tým môže pomôcť! Funkcia Find My Mouse vám umožňuje dvojitým stlačením ľavého klávesu Ctrl zvýrazniť vašu myš. Potom stačí kliknúť alebo stlačiť ľubovoľný kláves, aby ste zvýraznenie zrušili.“ píše Microsoft v publikovanom statuse nižšie.

Samotnú aplikáciu môžete stiahnuť z obchodu Microsoft Store s aplikáciami prostredníctvom odkazu v publikovanom statuse spoločnosťou Microsoft nižšie. Dostupnou je zadarmo.

 

Takto si zapnete funkciu lokalizácie kurzora

Potom, ako stiahnete aplikáciu, tak ju otvorte a presvedčte sa, že máte zapnutú funkciu lokalizácie kurzora aktívnu. Urobiť tak môžete prostredníctvom sekcie Mouse utilities. Pre lepšiu ilustráciu ako na to, sa môžete pozrieť na snímke obrazovky nižšie.

MicrosoftToys_lokalizacia kurzora
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne, ak funkciu máte aktívnu, tak prostredníctvom dvojitého poklepania ľavého tlačidla CTRL, dôjde k lokalizácii kurzora. Potom stačí kliknúť myšou, alebo ľubovolným klávesom a následne dôjde k odznačeniu kurzora myšky.

zvyraznenie kurzora myse
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na funkciu sa vám páčil.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close