NávodySpravodajstvoWindows

Stiahli ste si BETA verziu Windowsu 11? Takto môžete prepnúť z BETA verzií systému na stabilnú verziu!

Pozrite sa, ako si môžete v rámci BETA programu Windowsu 11 prepnúť aktualizácie na stabilnejšie verzie OS, prípadne ako môžete opustiť BETA program.

Len niekoľko dní dozadu sme vám ukázali, ako si môžete stiahnuť a nainštalovať nový Windows 11, ktorý má byť oficiálne predstavený už 5. októbra. Po tomto dátume, bude Windows 11 dostupný pre širokú verejnosť. Ako už však dnes vieme, tak nový Windows bude pre používateľov distribuovaný postupne. V praxi to znamená, že nie každý si bude môcť stiahnuť a nainštalovať nový Windows hneď. Mnoho používateľov si bude musieť preto na aktualizáciu ešte nejaký ten piatok počkať.

Tak či onak, niekoľko dní dozadu sme vám ukázali, ako si ho môžete manuálne nainštalovať. Hoci nešlo o finálnu a oficiálnu verziu Windowsu, tak išlo o BETA zostavenie dostupné v programe BETA Preview. Inými slovami, ide o vývojárske zostavenie systému, ktoré by sa však už nemalo vo veľkej miere meniť od toho finálneho (pozn. redakcie: po oficiálnom uvoľnení Windowsu 11 môžete návod použiť aj na manuálnu inštaláciu oficiálnej verzie najnovšej verzie Windowsu).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto môžete prepnúť BETA kanál na oficiálne zostavenie

Samozrejme, keď sa raz zapojíte do BETA programu, tak to automaticky neznamená, že v ňom musíte zostať navždy. Prepnutie sa do oficiálneho kanálu je veľmi jednoduché a nezaberie vám veľa času. Pôjde doslova len o desiatky sekúnd. Poďme sa pozrieť, ako na to.

V prvom kroku si otvorte ponuku Štart a následne Nastavenia vášho zariadenia.

Windows 11 ako z BETA na oficialny Windows 11_1
Zdroj: Vosveteit

V ďalšom kroku z ponuky Nastavení vyberte možnosť Windows Update. Tú nájdete v ponuke menu v spodnej časti nastavení.

Windows 11 ako z BETA na oficialny Windows 11_navod
Zdroj: Vosveteit

Teraz zvoľte v stredovej časti obrazovky možnosť Windows Insider Program a potom zvoľte možnosť Stop getting preview builds. Následne vypnite dostávanie aktualizácií z BETA programu.

Potom, ako vypnete túto možnosť, tak hneď ako Microsoft uvoľní ďalšiu aktualizáciu, ktorá nebude z BETA programu, tak sa vám stiahne do vášho zariadenia.  Dovoľte nám dať vám zároveň tip na záver, ak by ste predsa len chceli dostávať nové funkcie v predstihu. V tomto prípade vám odporúčame prepnúť si váš BETA program na Release Preview. Ide o kanál v rámci ktorého Microsoft uvoľňuje viac menej už finálne zostavenia Windowsu. Ak sa v rámci tohto okruhu nevyskytnú problémy so stabilitou systému pri väčšej časti používateľov, čo by sa už nemali, tak spoločnosť sprístupňuje túto verziu koncovým používateľov. Prepnúť sa do tohto kanálu môžete pod položkou Choose your Insider Settings.

Windows Insider Release Preview okruh
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že návod vyššie bol pre vás užitočným a hlavne, že ho využijete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close