Spravodajstvo

Steve Wozniak kritizuje „nečestného“ Elona Muska a Teslu. Tvrdí, že ho okradli a aj jeho rodinu

Wozniak vyčíta Elonovi Muskovi a Tesle, že vo svojich tvrdeniach zavádzajú zákazníkov spoločnosti.

Steve Wozniak a Elon Musk sú vo svete technológii známe mená. Pre tých, ktorí nevedia, tak Wozniak je spoluzakladateľom spoločnosti Apple, kde pracoval do roku 1985, a Musk je zakladateľom spoločnosti Tesla, na ktorej čele aj stojí. O Wozniakovi je známe, že si nedáva servítku pred ústa. V minulosti napríklad vykričal do sveta, aby ľudia prestali používať Facebook, lebo inak sa vzdávajú súkromia. Tentokrát spustil vlnu kritiky na Elona Muska. Na tému upozornil portál techspot.com.

Z rozhovoru vzišla kritika

Steve Wozniak obvinil Elona Muska a Teslu, že ho a jeho rodinu oklamali. Wozniak uviedol, že Musk a Tesla „ukradli“ rodine peniaze prostredníctvom nepravdivých tvrdení o samo-jazdiacich autách spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Veľa úprimnosti zmizne, keď sa pozriete na Elona Muska a Teslu,“ uviedol Wozniak.

Wozniak sa odvolával na vozidlo spoločnosti, ktoré si zakúpil ešte v roku 2016. Tesla v tom čase sprístupnila po prvýkrát technológiu Full Self-Driving (FSD) v beta verzii. Následne Musk uviedol, že auto bude schopné jazdiť samo po celej krajine najneskôr do konca roka. Neskôr zmenil prognózu a uviedol, že sa tak stane najneskôr do konca roka 2017. No to sa nestalo.

Wozniak sa nechal oklamať

Wozniak a jeho manželka ďalej investovali desaťtisíce dolárov do úpravy svojich automobilov s vidinou, že automobily Tesla budú schopné autonómnej jazdy bez toho, aby ich musel niekto reálne šoférovať.  Podľa vyjadrení Muska malo mať auto túto schopnosť najneskôr ku koncu roka 2017. No Wozniak hovorí, že schopnosť autonómnej jazdy je stále ďaleko od toho, čo Musk sľúbil.

„Stále robí chyby,“ povedal Wozniak. „Je to funguje to hrozne.“, doplnil.

Wozniak ale priznáva, že niektoré vlastnosti na Elonovi Muskovi obdivuje. Napríklad významným spôsobom prispel k transformácii automobilového priemyslu z fosílnych palív na elektrický pohon. No čo mu vyčíta, sú jeho marketingové praktiky, o ktorých hovorí, že sú nečestné.

Wozniak v rámci rozhovoru spomenul aj dnes už zosnulého Steva Jobsa, ktorého prirovnal k Muskovi. Povedal, že obaja sú z rovnakého súdka. Opísal ich ako ľudí, ktorí chcú byť vnímaní ako dôležitá osoba a chcú byť vodcami kultu. No uviedol, že bol medzi nimi jeden podstatný rozdiel. Jobs nebol tak nečestný ako Musk. Odôvodnil to tým, že hoci mal schopnosť strhnúť masy a vychváliť do neba produkty spoločnosti, tak nikdy si zákazník nekúpil niečo v domnení, že dostane „A“, ale v skutočnosti dostal „B“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close