Ste aktívny šofér? Ak áno, tak týchto 7 Android aplikácií by Vám nemálo chýbať vo Vašom smartfóne

Pozrite si výber týchto 7 Android aplikácií pre Váš smartfón, ktoré ponúkajú širšie možnosti ako interagovať s Vašim autom.

Aplikacie do auta
Zdroj: Google Mapy, Google Play, Vosveteit.sk

Pravidelne Vám prinášame tipy na aplikácie, ktoré vyčnievajú nad konkurenciou. Väčšinou sa sústreďujeme na rôzne nástroje, s ktorými viete zefektívniť svoju prácu, prípade na informačné aplikácie, napríklad o počasí. Dnes sme si pre Vás pripravili zoznam aplikácií z iného súdka. Nižšie si môžete pozrieť výber viacerých šikovných aplikácií, ktoré využijete v aute.

Najlepšie Android aplikácie do Vášho auta

Android Auto

Prvou aplikáciou, aj keď oficiálne nepodporovanou na Slovensku je Android Auto. Paradoxom je, že ak si ju nainštalujete manuálne, tak ju môžete plnohodnotne využívať. Návod, ako na to sme Vám priniesli v jednom zo starších článkov. Pomocou aplikácie získate rýchly prístup do Google Máp, Správ, aplikácie Hudba a do ďalších užitočných aplikácií. Vo svojej podstate Android Auto ponúka  multimediálne centrum auta prepojené so smartfónom. Zoznam podporovaných automobilov nájdete tu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Car dashdroid

Car dashdroid je podobnou aplikáciou ako  Android Auto. Vo svojej podstate ponúka prístup ku hlavným a najčastejšie funkcionalitám využívaných v aute – kontakty, navigácia, hudba, hlasové ovládanie a podobne. Čerešničkou na torte sú funkcie ako kompas, meranie rýchlosti a ďalšie.

Auto dashdroid for Android
Auto dashdroid for Android
Developer: nez droid
Price: Free

Waze a Google Mapy

Nuž, pri ceste autom by nemala chýbať ani kvalitná navigácia. Nimi určite sú Waze a Google Mapy, ktoré postupne preberajú jednu funkciu za druhou práve z aplikácie Waze. Mimochodom, vedeli ste, že za oboma aplikáciami stojí Google? Aplikácie ponúkajú ako samotnú navigáciu, tak aj prehľad o dopravnej situácii na ceste, vrátane odporúčaní najkratších ciest do vášho cieľa. Zároveň nechýbajú ani notifikácie o nahlásených dopravných hliadkach či statických meračov rýchlosti, dopravných nehodách a podobne.

Waze Navigation und Verkehr
Waze Navigation und Verkehr
Developer: Waze
Price: Free
Google Maps
Google Maps
Developer: Google LLC
Price: Free

AutoBoy Dash Cam – BlackBox

Aplikáciu AutoBoy Dash Cam – BlackBox oceníte v prípade, ak disponujete starým a nevyužitým smartfónom. Tá totiž ponuka možnosť jeho premenia na auto kameru. Aplikácia ponúka možnosť natáčania videí v slučkách, prípadne vytváranie fotografií z cesty, viete si prispôsobiť ich kvalitu, aplikácia zaznamenáva aj Vašu polohu a podobne. Ak Vás táto aplikácia zaujíma viac, tak ju nájdete na odkaze nižšie.

ako premenit smartfon na autokameru_2
Zdroj: vosveteit.sk
Auto dashdroid for Android
Auto dashdroid for Android
Developer: nez droid
Price: Free

AutoGuard Dash

Pri „auto kamerách“ ešte zostaneme. Jednou z ďalších šikovných aplikácií je AutoGuard Dash. Jedná sa o veľmi podobnú aplikáciu ako vyššie. Vo svojej podstate funguje ako „čierna skrinka“ Vášho auta. Pomocou aplikácie môžete zaznamenávať Vašu cestu pomocou videa vo vysokom rozlíšení, robiť fotografie a podobne, a následne zdieľať tieto záznamy, napríklad e-mailom. Okrem toho, aplikácia ponúka možnosť nahrávania na pozadí, avšak len v prípade Pro verzie. Mimochodom, nechýba ani možnosť sledovania Vašej cesty prostredníctvom máp.

AutoGuard Dash Cam
Zdroj: Google Play
AutoGuard Dash Cam - Blackbox
AutoGuard Dash Cam - Blackbox
Developer: Ben Yoo
Price: Free

Drivvo – správa vozidiel

Drivvo je ďalšou užitočnou aplikáciou, ktorá slúži na monitorovanie nákladov spojených s Vašim autom. Okrem toho, že ponúka podrobné analýzy, napríklad o spotrebe paliva, tak umožňuje aj nastavenie pripomienok, ktoré určite využijete pri plánovaných udalostiach ako napríklad STK, servis a podobne. Aplikácia zároveň ponúka možnosť vytvorenia podrobných reportov, ktoré Vám ukážu reálne náklady na Vaše auto.

Drivvo - Správa vozidiel
Drivvo - Správa vozidiel
Developer: Drivvo
Price: Free

Google Asistent

Poslednou aplikáciou, ktorá by nemala podľa nášho názoru chýbať v aute je Google Asistent. Bohužiaľ, ak budete chcieť plnohodnotne využívať služby hlasového asistenta, tak budete potrebovať ovládať jeden z podporovaných jazykov. Čo sa týka Slovenčiny, tak s tou budete vedieť vyhľadávať na webe. Treba však povedať, že keď vyhľadáte napríklad „Otvor hudbu“, „Navigácia“, tak Vám ponúkne v rámci vyhľadávaní aj možnosť otvorenia aplikácií, ktoré máte v smartfóne nainštalované. Ideálne je však komunikovať s asistentom v Angličtine. Na odkaze nižšie si môžete pozrieť kompatibilitu Google Asistenta s Vašim zariadením.

Google Assistant
Google Assistant
Developer: Google LLC
Price: Free

V prípade, ak Váš smartfón nie je kompatibilný, tak môžete nainštalovať Google Asistenta do Vášho smartfónu aj manuálne pomocou návodu, ktorý sme si pre Vás nedávno pripravili.

Google Asistent: Šikovný pomocník, ktorý by Vám nemal chýbať v smartfóne. Takto ho nainštalujete na každý Android telefón!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre