Spravodajstvo

Staručký Windows 95 v modernom šate? Pozrite sa na tento zaujímavý koncept | VIDEO

Vytvorenie operačného systému v 90. rokoch, nebolo zrovna najjednoduchšou záležitosťou. Microsoft nad vytváraním legendárneho operačného systému Windows 95 strávil niekoľko rokov, čo nakoniec vzišlo ako správne rozhodnutie a tento operačný systém sa do moderného IT sveta zapísal ako jeden z dôležitých historických míľnikov. Windows 95, s kódovým označením Chicago, bol v podstate prvou hlavnou verziou Windowsu v produktovej rade operačných systémov spoločnosti Microsoft. Svoj debut pre spotrebiteľov zaznamenal presne 24. augusta 1995. Za zmienku určite stojí aj fakt, že sa jednalo o operačný systém založený na pracovnej ploche a bol prvým operačným systémom, ktorý prišiel s modernou ponukou Štart. Práve tieto dva prvky položili základné kamene Windowsu, z ktorých Microsoft čerpá dodnes.

Autor má na konte hneď niekoľko podobných videí

Operačný systém Windows 95 prišiel s novým grafickým používateľským rozhraním a kvôli famóznému štartovaciemu zvuku sa zapísal do pamätí všetkých, ktorí zariadenie s týmto systémom používali. V dnešnej dobe by bol dizajn 95ky považovaný za naozaj zastaraný, no dokázali by sme ho pretransformovať do moderného kabátu, no zároveň udržať jeho klasické prvky? S touto myšlienkou prišiel už známy youtuber a dizajnér Avdan, ktorý nám len nedávno predstavil Windows XP v modernom prevedení. Tentokrát sa ale zameral na ešte starší Windows a do hľadáčika mu padla 95ka.

Zdroj: Youtube – Avdan

Starý operačný systém v modernom šate

Koncept s názvom Windows 95 – 2018 Edition predstavuje starý operačný systém v modernom prevedení, zatiaľ čo zachováva jeho klasické prvky. Moderná verzia si zachováva staromódny vzhľad a farby, no zároveň prichádza s viacerými prvkami moderného Windowsu. Medzi ne určite patrí uhladenosť hrán, písmen, nové pozadie pracovnej plochy, ale aj používateľské rozhranie a prehliadač Microsoft Edge.

Patrili ste aj Vy medzi používateľov Windowsu 95? Ako hodnotíte tento operačný systém s odstupom času? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Youtube – Avdan)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close