Spustenie predaja skladacieho Huawei Mate X je údajne za rohom. V domovskej Číne sa začali objavovať prvé plagáty

Huawei so svojou skladačkou nakoniec predbehne konkurenta z Južnej Kórey

IXPO_Huawei_Mate_X
Zdroj: VoSveteit.sk

Súboj o prvý skladateľný smartfón na trhu, ktorý medzi sebou vedú spoločnosti Huawei a Samsung už niekoľko mesiacov, sa pomaly ale isto blíži do veľkého finále. Obaja výrobcovia predaj svojich zariadení nakoniec odložili o niekoľko mesiacov, pričom zo strany Samsungu šlo o technické nedostatky, ktoré štart zariadenia odložili na neskôr. V prípade smartfónu Mate X od Huawei dôvod známy nie je. Celé preteky o prvý skladací smartfón mal pôvodne vyhrať juhokórejský Samsung, no najnovšie plagáty pochádzajúce z Číny naznačujú, že Huawei nakoniec spraví celkom neplánovaný krok.

Oficiálny štart skladačky od Huawei je za rohom

V domovskej Číne sa totižto objavili prvé plagáty propagujúce nový smartfón Mate X od spoločnosti Huawei. Na odhalenom plagáte, ktorý bol zverejnený na čínskej sociálnej sieti Weibo, sa síce nenachádza žiadny dátum oficiálneho spustenia predaja, no keďže bol spozorovaný priamo v predajni s elektronikou, môžeme dedukovať, že spustenie predaja je naozaj za rohom. Už v minulosti viacerí predstavitelia spoločnosti Huawei naznačili, že štart svojej skladačky odhadujú na neskorý júl, poprípade skorý august.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Globálny štart s miernym oneskorením

Treba mať na pamäti, že reklamný plagát naznačuje oficiálny štart iba v domovskej Číne a nie v ostatných kútoch sveta. Očakáva sa, že oficiálny predaj v iných krajinách sa začne v pôvodnom dátume, čiže niekedy v septembri, poprípade októbri. O bližších detailoch vás budeme určite časom informovať na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre