HuaweiSpravodajstvo

Sprístupnenie HarmonyOS pre Huawei zariadenia sa pomaly blíži. Bude prechod na nový OS povinným?

Prechod na nový operačný systém nebude povinným

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei aktívne pracuje na operačnom systéme HarmonyOS, ktorý by mal nájsť uplatnenie v smartfónov spoločnosti. Len niekoľko dní dozadu sme vám priniesli veľký zoznam smartfónov, pre ktoré má spoločnosť v pláne sprístupniť pripravovaný operačný systém. Bude však prechod povinným? Pýtali sme sa slovenskej pobočky Huawei, ktorá nám poskytla viac informácií.

Uvoľnenie HarmonyOS sa pomaly, ale isto blíži. Čo to bude znamenať pre používateľov?

Hneď na úvod treba povedať, že hoci spoločnosť Huawei aktívne vyvíja nový operačný systém HarmonyOS, ktorý bude pravdepodobne kompatibilný s minimálne viac ako 4-desiatkami súčasných smartfónov, tak samotný prechod nebude povinným. Zároveň treba dodať, že Huawei bude aj naďalej aktualizovať svoje zariadenia, tak ako doposiaľ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Slovenská pobočka Huawei sa nám vyjadrila, že HarmonyOS pre smartfóny bude dostupný v našom regióne pravdepodobne v priebehu apríla budúceho roka. Pôjde však o BETA verziu operačného systému, ktorú si budú môcť vyskúšať majitelia podporovaných zariadení.  Rovnako nám nedovolí povedať, že spoločnosť má v pláne podľa aktuálnych informácií sprístupniť nový OS pre prvé zariadenie už v priebehu začiatku budúceho roka. Dostupný však bude rovnako len pre BETA testerov a zároveň len pre vybrané regióny sveta. Očakávať však môžeme, že medzi prvými regiónmi bude domáci trh a ďalšie ázijské krajiny. Pre nás to v praxi znamená, že do nášho regiónu sa dostane verzia systému, kde bude odchytaná väčšina prípadných nedostatkov.

Harmony OS vs Android
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť v rámci komunikácie k tejto téme prízvukuje hlavne slovíčko „Môžu“. Znamená to, že prechod na nový operačný systém bude dobrovoľným, a nie povinným. Tak ako sme vyššie spomínali. Inými slovami používatelia, ktorí si zakúpia telefón s operačným systém Android, tak v budúcnosti budú mať na výber možnosť zotrvania na pôvodom operačnom systéme, prípadne možnosť prechodu na nový alternatívny operačný systém. Dobrou správou zároveň je, že HarmonyOS bude bezpochyby najprv testovaným v iných regiónoch sveta. Používatelia v našom regióne tak budú môcť porovnávať rozdiely medzi oboma verziami operačného systému.

Mimochodom, HarmonyOS je operačný systém, ktorý už dnes nájdeme vo viacerých zariadeniach s výnimkou mobilných zariadení. Napríklad vo vybraných chytrých televízoroch. Svoje uplatnenie však má nájsť vo výrazne viac zariadeniach – od rôznych chytrých lámp, cez hodinky, automobily až po smartfóny a ďalšie zariadenia. Pôjde tak o celý ekosystém produktov, ktoré budú navzájom schopné medzi sebou spolupracovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close