APLIKÁCIE A HRYAutáSpravodajstvo

Spotify odstraňuje populárnu funkciu, ktorú využívajú najmä šoféri. Toto sa vám nebude páčiť!

Vývojári služby Sporify začali postupne odstraňovať z rozhrania aplikácie režim, ktorý zjednodušoval ovládanie aplikácie počas šoférovania.

Spotify v súčasnosti patrí medzi nesmierne populárne služby a to nielen v našom regióne, ale i globálne. Hudbu mnohí z nás počúvajú aj počas cesty autom. Práve jedna z funkcií, ktorá vyčnievala nad ostatnými v porovnaní s konkurenčnými aplikáciami a zároveň patrila i medzi funkcie, ktoré zvyšovali komfort práce s aplikáciou počas šoférovania, bolo prispôsobené rozhranie aplikácie ovládaniu počas šoférovania.

Išlo o takzvaný „Car View mode“, teda režim pre autá, ktorý ponúkal nielen väčšie ikony, ale celé rozhranie aplikácie bolo prispôsobené tomu, aby bolo s aplikáciou možné pracovať jednoduchšie. Ako sa hovorí, všetko má svoj koniec a výnimkou nie je ani táto funkcia, upozorňuje portál Androidpolice.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Koniec režimu Car View mode klope na dvere

Portál konkrétne upozorňuje na to, že vývojári aplikácie začali postupne odstraňovať režim Car View mode z rozhrania aplikácie. Na túto tému medzičasom stihlo reagovať prostredníctvom komunitného fóra veľké množstvo používateľov, ktorí nie sú z tejto zmeny nadšení. Na tieto reakcie reagoval i jeden z moderátorov fóra, ktorý uviedol, že Spotify ukončuje vývoj tejto funkcie.

„Môžeme potvrdiť, že ukončujeme funkciu zobrazenia aplikácie v režime Car View mode. To však neznamená, že nechceme zlepšiť spôsob, akým naši používatelia počúvajú Spotify počas jazdy. Naopak, aktívne skúmame množstvo nových spôsobov, ako poskytnúť ten najlepší zážitok z počúvania v aute. Uvažujte o ukončení používania automobilového pohľadu ako o niečom, čo sa musí stať v snahe uvoľniť cestu novým prichádzajúcim inováciám.“ píše moderátor fóra.

Ako môžete čítať vo vyjadrení zástupcu spoločnosti vyššie, tak vývojári aplikácie pracujú na nových spôsoboch, ako prispôsobia počúvanie a ovládanie hudby počas jazdy autom. Druhým dychom však treba uviesť, že moderátor fóra neuviedol bližšie podrobnosti o tom, čo môže byť potenciálnou náhradou za tento režim. Portál v závere dodáva, že režim Car View mode začína postupne miznúť najmä v USA pričom v najbližších dňoch, môžeme očakávať, že nedostupným bude i globálne.

V každom prípade, ako hodnotíte tieto zmeny. Ide podľa vás o krok dopredu, či dozadu?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close