SamsungSpravodajstvoXiaomi

Spolupráca Xiaomi a Samsungu je reálna: Vo vývoji sú dva Xiaomi smartfóny s Exynosom!

Xiaomi a Samsung už čoskoro rozšíria svoju počínajúcu spoluprácu. Na ceste sú hneď dva smartfóny s výkonným čipsetom Exynos 1080!

O spolupráci juhokórejského Samsungu a čínskeho Xiaomi sa šepká už dlhšiu dobu. Len nedávno čínsky výrobca smartfónov a inej elektroniky pridal do svojej aplikácie Mi Share smartfóny od Samsungu, ktoré môžu momentálne využívať pohodlnejší spôsob prenosu súborov medzi zariadeniami. Druhým krokom však bude distribúcia čipsetov od juhokórejského giganta pre čínske Xiaomi, ktoré už pripravuje dva smartfóny s čipsetom Exynos. Tie boli považované za slabších súrodencov Snapdragonu, v poslednej dobe sa však karta obracia. Na spoluprácu upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Exynos 1080 v smartfóne od Xiaomi

Ako napovedajú posledné informácie, čínsky gigant by mal siahnuť práve po čipsete Exynos 1080. Ten by sme výkonnostne vedeli zasadiť niekde medzi minuloročný Snapdragon 865 a vlajkový Snapdragon 888. Nie je však známe, či smartfón s takýmto čipsetom bude patriť medzi modely z radu Mi, alebo spoločnosť zasadí Exynos do lacnejších smartónov zo série Redmi.

V každom prípade ide o výkonný procesor vyrobený 5nm technológiou, ktorý bude môcť byť pokojne zasadený do smartfónu z vlajkovej série spoločnosti. Podľa všetkých informácií budú oba smartfóny s Exynosom predstavené v dohľadnej dobe, keďže o nich vieme i ďalšie špecifikácie.

Výbava modelu je známa

Ako nám je už dlhšiu dobu známe, prvým smartfónom, v ktorom bol Exynos testovaný u Xiaomi bol „orion“. Spoločnosť však plánuje predstaviť i model známy ako „lepus“, ktorý podľa poradia v súhvezdí leží hneď vedľa Orionu. Tento smartfón by mal byť rovnako vybavený Exynosom, pričom špecifikácie tohto smartfónu už poznáme.

Okrem čipsetu Exynos 1080 by mal model získať 50mpx snímač ISOCELL GN2 taktiež od Samsungu, pričom pôjde o kameru zloženú z troch snímačov. Displej získa obnovovaciu frekvenciu s hodnotou 90Hz a pravdepodobne model získa i selfie kameru pod displejom.

Po tom, čo po čipsetoch od spoločnosti Samsung siahlo i čínske Vivo sa zdá, že do hry vstupuje ďalší veľký hráč. Giganti ako Qualcomm či MediaTek by sa mali mať na pozore, pretože o chvíľu by sa poradie ich obľúbenosti mohlo zmeniť. Kúpili by ste si smartfón s Exynosom? Alebo preferujete stále Snapdragon či MediaTek? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close