Spravodajstvo

Spoločnosti Sony nestačí Xperia 1 so 4K rozlíšením. Pracuje na smartfóne s 5K displejom

Sony špekuluj so smartfónom s 5K rozlíšením, a to aj napriek tomu, že len nedávno predstavili Xperiu 1 so 4K rozlíšením.

Aké rozlíšenie displeja má Váš mobil? Väčšina z  nás pravdepodobne beží na smartfóne  s  HD rozlíšením , prípadne FULL HD, nuž, spoločnosti Sony sa to zdá málo.

Spoločnosť Sony ešte vo februári tohto roka, počas MWC 2019 predstavila prvý 4K telefón na svete, Sony Xperia 1. Aktuálne to vyzerá tak, že Sony pracuje na smartfóne s  5K displejom. Informuje o  tom portál  gsmarena.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sony Xperia 2?

Informácie, ktoré priniesol portál poukazujú na neznámy smartfón, ktorý je predbežne nazvaný „Xperia 1R“, resp. model J8220. Na konci dňa zo zariadenia sa však môže kľudne vykľuť Xperia 2, o ktorej sme mohli v minulosti počuť viacero správ. Taktiež sa však môže jednať  aj len o vylepšenú  Xperiu 1. Nové zariadenia, na ktorom spoločnosť pracuje by malo disponovať rozlíšením 5,040 x 2,160 bodov, teda 5K. Pomer strán displeju zariadenia by mal byť 21:9, a zároveň si má zachovať veľkosť 6,5“. Znamenalo by to, že nová Xperia bude mať o 70% viac pixelov, ako aktuálna vlajková loď spoločnosti.

Sony pracuje na smartfone s 5K rozlisenim
Via gsmarena.com

Aj keby spoločnosť predstavila smartfón s  5K displejom, otázne je, či smartfón s takým rozlíšením nie je „zbytočnosť“.  Dôvodom je, že s veľkou pravdepodobnosťou, by  cenovka takéhoto zariadenia presiahla 1,000€.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close