Spoločnosť podporovaná Jeffom Bezosom zamestnala jedného z najuznávanejších vedcov. Chcú poraziť starnutie!

Na čelo spoločnosti Alto Labs, ktorú finančne podporuje Jeff Bezos, sa postavil Hal Barron, jeden z najuznávanejších vedcov na svete.

Koľko rokov sa môže človek dožiť?
Zdroj: Wikipedia, YouTube (CGTN) koláž: vosveteit.sk

Smrť je niečo, čo je súčasťou našich životov od nepoznania. Pravdou však je, že v priebehu posledného storočia sa nám vo významnej miere podarilo predĺžiť priemerný vek dožitia. Vďačíme tomu najmä pokroku v medicíne, ale aj zmene spôsobu života, ktorý už nie je tak hektický ako v minulosti. Otázkou je, kde je hranica, ktorú sa môžeme potenciálne dožiť?

Nedávna štúdia odhalila, že ku koncu tohto storočia by priemerný vek dožitia mohol dosiahnuť i 130 rokov, prípadne viac. Niektorí vedci si dokonca myslia, že neexistuje žiaden teoretický limit pre dĺžku ľudského života. Nech je ako chce, tak súčasná medicína a veda nie je tak ďaleko, aby sme mohli povedať, že hravo väčšina z nás v dohľadnej dobe prekoná hranicu 100 rokov. To by sa však mohlo zmeniť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie portál futurism.com upozorňuje na to, že spoločnosť Alto Labs, ktorá je podporovaná zakladateľom spoločnosti Amazon, Jeffom Bezosom, zamestnala jedného z najuznávanejších vedcov na svete. Ide o Hala Barrona, ktorý je formálnym šéfom farmaceutického giganta GlaxoSmithKline.

„Som hlboko poctený, že mi bola ponúknutá táto jedinečná príležitosť viesť takú jedinečnú spoločnosť s transformačným poslaním zvrátiť choroby,“ uviedol Barron v tlačovej správe startupu.

Okrem iného so spoločnosťou Alto Labs sa spája i meno Dr. Shinya Yamanaka. Ide o nositeľa Nobelovej ceny za medicínu za rok 2012, ktorú si vyslúžil za prácu v oblasti výskumu kmeňových buniek. Rovnako treba spomenúť aj meno Jennifer Doudna. Ide o spoludržiteľku Nobelovej ceny za rok 2020, ktorú si vyslúžila pri vývoji nástroja na úpravu génov CRISPR.

Čo je cieľom tejto spoločnosti?

Asi každému musí byť hneď jasné, že takto zvučné mená nebudú pracovať na „bežných“ projektoch. Hlavné poslanie spoločnosti je dosiahnuť biologické preprogramovanie. Ide v podstate o metódu omladzovania buniek po ich dozretí. Teoreticky by bunky potom mohli robiť veci, ako je oprava vášho tela, keď starne, a dokonca aj vyliečenie chorôb súvisiacich s vekom, ako je napríklad demencia.

Okrem iného jedným z investorov spoločnosti je aj izraelský miliardár Jurij Milner. Aktuálne má spoločnosť na niekoľko rokov zabezpečené financovanie v objeme 3 miliárd dolárov. V závere treba uviesť, že len čas ukáže, či nám tento miliardármi podporovaný podnik skutočne pomôže zostať navždy mladými.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre