HuaweiSpravodajstvo

Spoločnosť, ktorá odštartovala 5G revolúciu, na trhu s 5G smartfónmi nie je schopnou konkurovať a asi dlho ešte ani nebude

Nadchádzajúca vlajková rada smartfónov Huawei Mate 50 príde pravdepodobne so špičkovým procesorom Snapdragon 898, ale bez podpory 5G.

Ešte počas konferencie Full Connect Conference, ktorá sa konala v septembri tohto roka, rotujúci riaditeľ spoločnosti Huawei, Xu Zhijun uviedol, že ich biznis so smartfónmi musí aktuálne čeliť veľkým výzvam. Narážal najmä na obmedzený prístup spoločnosti ku komponentom, z ktorých sú vyrábané ich smartfóny, najmä ku procesorom s podporou 5G technológie. Zhijun však dodal, že sa nehodlajú vzdať a utiecť z boja, ale urobia všetko preto, aby uspeli.

Huawei sa v tejto situácii, kedy nemá dostatok komponentov na výrobu svojich smartfónov neocitol z vlastnej viny, dôvodom sú sankcie zo strany amerických úradov. Neskôr sa objavili správy, že spoločnosť by si mohla aspoň čiastočne vydýchnuť. Dôvodom je, že Huawei našiel cestu, ako sa dostať k 4G procesorom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Irónia osudu: Spoločnosť, ktorá odštartovala 5G revolúciu, je nútená využívať 4G

Huawei v oblasti vývoja 5G technológie patrí medzi svetových lídrov a hoci nemá prístup k mobilným procesorom s podporou tejto technológie, tak aj napriek tomu, zarába na mnohých patentoch spájajúcich sa s 5G. Vzhľadom na to, že spoločnosť je vlastníkom najväčšieho množstva 5G patentov, možno povedať, že bez spoločnosti Huawei, 5G technológia by dnes vyzerala úplne inak, ako vyzerá.

Paradoxom však je, že na trhu so smartfónmi, 5G telefóny spoločnosti Huawei, viac menej nenájdeme. Ide skutočne o zvláštnu situáciu vzhľadom na to, že ešte 2 roky dozadu, spoločnosť objemom výroby a predaja smartfónov, siahala na pomyselný Olymp. Pravdepodobne túto situáciu nezmení ani produktová rada smartfónov Mate 50, píše portál Gizchina.com odvolávajúc sa na známeho leakera informácií @ChanganDigitalKing pôsobiaceho najmä na sociálnej sieti Weibo.

Podľa publikovaných správ, Huawei bude v nadchádzajúcej vlajkovej sérii smartfónov využívať pripravovaný procesor Snapdragon 898, ktorý bude vyrobený 4nm technologickým postupom. Bude mu však chýbať jedna kľúčová vlastnosť. Ako už asi tušíte, tak pôjde o podporu 5G konektivity. Inými slovami, pôjde „len“ o smartfón, ktorý nájde využitie pri mobilných sieťach 4. generácie.

Portál rovnako dodáva, že sa už neočakáva, že by spoločnosť Huawei stihla oficiálne predstaviť produktovú radu smartfónov Mate 50 v tomto roku. Stane sa tak pravdepodobne až v priebehu 1. kvartálu 2022, niekedy v marci.

Bezpochyby produktová rada Mate 50 prinesie kvality hodné vlajkovej lode, otázne však je, či dokáže so 4G osloviť dostatok ľudí.  Zdá sa, že ak sa spoločnosti Huawei nepodarí vyriešiť tento problém, ako sa dostať z tejto slepej uličky, tak spoločnosť čaká podobný osud, ako LG, HTC a ďalších výrobcov, ktorým sa nesmierne darilo, ale na konci dňa padli na samé dno. Štatistiky ukazujú, že používatelia smartfónov sa v čoraz väčšej miere preskupujú ku konkurencií, akou je Xiaomi, Oppo, vivo a ďalší výrobcovia smartfónov, ktorým sa úspešne darí zapĺňať priestor po niekdajšom lídrovi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close